Aktualności

Pielgrzymka do Mediugorie 18 – 25 IV 2016r.

Kiedy nadszedł czas uczty posłał swego sługę aby powiedział zaproszonym:

„Przyjdźcie, bo wszystko jest już gotowe” Łk 14,15-24

DROGIE DZIECI! 35 LAT JUŻ JESTEM Z WAMI

Pielgrzymka do Medziugorja w Nadzwyczajnym Roku Jubileuszowym MIŁOSIERDZIA

Parafia Matki Bożej Częstochowskiej – Czernichów -18 – 25 kwietnia 2016 r.

 

 1. PROGRAM PIELGRZYMKI
 2. 04.16 – poniedziałek – zbiórka o godz. 7.00 i rozpoczęcie pielgrzymki Mszą św. w Czernichowie o godz. 7.30.
 3. Przejazd przez Słowację, Węgry/Austrię, Chorwację, BiH.
 4. Nocleg i śniadanie w hotelu w Ludbregu, sanktuarium Krwi Chrystusa, Cud Eucharystyczny.
 5. 04.16 (wtorek) – Śniadanie. Wyjazd do Medziugorja, możliwe spotkanie z o. Jozo Zovko w Zagrzebiu.
 6. Od 19.04.16 (wtorek) do 24.04.16 (niedziela) pobyt w Medziugorju, zakwaterowanie w wiosce w pobliżu kościoła u gospodarzy. Noclegi z pościelą, wyżywienie – 2 x posiłek dziennie: śniadanie i zazwyczaj obiadokolacja.
 7. 04.16 (niedziela) – wyjazd z Medziugorja, podróż non stop, bez noclegu.
 8. 04.16 (poniedziałek) – przyjazd do Czernichowa.

 

 1. KOSZT PIELGRZYMKI – 400 zł + 150 euro (euro płatne w autobusie) i obejmuje:
 2. Ubezpieczenie pielgrzymów pakietem „Pielgrzym ” w firmie Signal Iduna na kwotę: koszty leczenia – 10 000 euro. nieszczęśliwe wypadki – 7000 zł, bagaż – 800 zł,
 3. Noclegi z pościelą. Nie ma jedynek. Osobom, które chrapią polecamy spray do gardła DATONG, osobom, które mają problemy ze spaniem – stopery. Zachowujemy się cicho, nie szeleścimy reklamówkami, itp.
 4. Wyżywienie – 2x posiłki dziennie w Medziugorju, 2x śniadanie podczas podróży. W dni postne środa i piątek wyżywienie postne: chleb i woda, lub typowa zupa jednogamkowa tzw. ciorba.
 5. Przejazd autokarem marki zachodniej: video, barek, wc.
 6. Opiekę duszpasterza i pilota, materiały informacyjne.
 7. Koszt założony przy grupie 50 osób i cenie paliwa na grudzień 2015.

 

 • INFORMACJE PRAKTYCZNE
 1. UBIÓR – należy zabrać ze sobą rzeczy wygodne. Strój odpowiedni do przebywania w miejscach świętych: czyli nieprzezroczyste ubrania, spódnice lub sukienki bez rozcięć, spódnice i spodnie – jeżeli krótkie – to poniżej kolan, bluzki co najmniej z krótkim rękawem, nie na szelkach i ramiączkach, bez bluzek ukazujących pępek i brzuch, spodnie normalne (nieobcisłe – żadne leginsy czy temu podobne), ubiór niewyzywający – odzież nie powinna służyć jako pokusa. Skromność zdobi kobietę (2P 3,3-4), a nie odkryte na pożądanie części ciała, wtedy , jej dusza jest pusta”. Mogą być dresy i kapcie do podróży, wygodne buty, peleryna, parasol, rzeczy osobiste, okulary przeciwsłoneczne, nakrycie głowy.
 2. WYŻYWIENIE – prowiant na drogę. Pierwszy obiad we wtorek wieczorem w Medziugorju. Termosy, własne lekarstwa.
 3. WALUTA – Euro na drobne zakupy i na ofiarę podczas Mszy świętych.
 4. PAKOWANIE – mały bagaż podręczny do środka autobusu. Bagaż podstawowy i przygotowane rzeczy na nocleg w czasie drogi, (aby nie zabierać całego bagażu na nocleg) może być przygotowany w bagażu głównym spakowanym w bagażnikach.
 5. TŁUMACZENIE – istnieje możliwość w przypadku większej ilości grup polskich, że nabożeństwo wieczorne będzie tłumaczone symultanicznie, dlatego należy zaopatrzyć się w radyjka lub komórki ze słuchawkami do odbioru fal FM 92,7.
 6. INNE – Pismo Święte, śpiewniki, plecaczek, latarka, ksero danych z paszportu lub dowodu spakowane w bagażu głównym, 3 reklamówki jednorazówki na zbieranie śmieci.
 7. TELEFONY KOMÓRKOWE – proszę sprawdzić u swojego operatora koszt połączeń i sms-ów z Bośnią i Hercegowiną.
 8. Rzeczy obowiązkowe – zdrowotna karta EKUZ.

 

 1. POBYT W MEDZIUGORJU – Pielgrzymi mogą uczestniczyć w stałych punktach życia parafii w:
 2. Codziennym międzynarodowym nabożeństwie rozpoczynającym się o godz. 17.oo modlitwą różańcową.
 3. Nabożeństwo wieczorne obejmuje: trzy części Różańca św., Mszę Świętą, poświęcenie dewocjonaliów, modlitwę o uzdrowienie duszy i ciała.
 4. Mszy św. w języku polskim (godz. 13,oo), jeżeli to nie koliduje z programem dnia pielgrzymki,
 5. wspólnej modlitwie różańcowej prowadzonej przez oo. Franciszkanów na Podbrdo (góra Objawień) w każdą niedzielę o godz. 14.oo i wspólnej drodze krzyżowej na Kriżewac (góra Krzyża) w każdy piątek o godz. 14.oo oraz
 6. programie indywidualnym grupy:
 7. wspólne, grupowe, modlitewne wyjście na Podbrdo i Kriżewac,
 8. spotkaniach ze wspólnotami zawiązanymi w Medziugorju (np. Cenacolo, Wspólnota Królowej Pokoju, Wioska Matki itp.), oo. Franciszkanami i Widzącymi w miarę ich obecności w parafii, o. Jozo Zovko podczas podróży.
 9. najważniejszym spotkaniu z Matką Bożą i Panem Jezusem w czasie przez siebie wybranym, aby nam go nie zabrakło. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy adoracyjnej codziennie od 14.oo – 17.oo i w wieczornej Adoracji we wtorki i w soboty od godz. 21 .oo-22oo.
 10. w wyjeździe do Tihaljiny i Szirokiego Brijegu.

 

Kontakt i informacje:

Wpis na listę następuje po wpłacie zaliczki złotówkowej i przesłaniu wypełnionego kwestionariusza osobowego. PAMIĘTAJ, ŻE JESTEŚMY NA PIELGRZYMCE, KTÓRA WYMAGA POŚWIĘCENIA, OFIARY I WYRZECZEŃ, ABY PANU JEZUSOWI W TOBIE I BLIŹNIM Z TOBĄ BYŁO DOBRZE, A NIE NA WYCIECZCE.

 

 

Zgłoszenie na pielgrzymkę do Medziugorja

Zgłoszenia dokonujemy u ks. Waldemara lub p. Jana Zemczaka

 

Należy zapoznać się z warunkami uczestnictwa i po akceptacji wypełnić.

Data pielgrzymki –

Nazwisko i imię wg dokumentu –

Data urodzenia –

Adres:

Kod pocztowy i Miejscowość –

Ulica, nr domu –

Seria i nr dokumentu –

Telefon (y) –

Adres e-mailowy:

Czy byłeś już w Medziugorju? Jeżeli – tak – to ile razy –

Czy należysz do grupy modlitewnej, wspólnoty, jakiej? –

Czy masz zdolności muzyczne, plastyczne, inne? –

Zawód (jaki był w przypadku emerytury) –

 

Wyjazd jest wyjazdem religijnym nie turystyczną wycieczką i obowiązują na nim odpowiednie zasady uczestnictwa, aby nie przeszkadzać innym uczestnikom w pobożnym przeżywaniu tego czasu.

Dlatego przyjmuję do wiadomości i do przestrzegania zasady obowiązujące w czasie wyjazdu i pobytu, a szczególnie w dziedzinie ubioru, zachowania się w czasie Mszy świętej i wszelkich nabożeństw, w których bierzemy udział:

Ubiór na co dzień odpowiedni do przebywania w miejscach świętych: nieprzezroczyste ubrania, spódnice lub sukienki bez rozcięć, spodnie normalne (nieobcisłe – żadne leginsy czy temu podobne), w przypadku spodni krótkich muszą być poniżej kolan, bluzki co najmniej z krótkim rękawem, nie na szelkach i ramiączkach, bez bluzek ukazujących pępek i brzuch, ubiór niewyzywający – odzież nie powinna służyć jako pokusa. Skromność zdobi kobietę (2P 3,3-4), a nie odkryte na pożądanie części ciała, wtedy , jej dusza jest pusta”.

zakaz fotografowania i pozowania podczas (naszych lub innych grup) Mszy św., Drogi Krzyżowej, adoracji i wszelkich nabożeństw prowadzonych w kościołach, aby mając świadomość Bożej obecności

i sacrum zachować atmosferę modlitwy i skupienia, oraz aby nie przeszkadzać innym. Tak. jak rak toczy ciało ludzkie i każdy z nim stara się walczyć, tak fotografowanie w czasie nabożeństw jest rakiem zżerającym liturgię. Zdjęcia można zrobić przed lub po zakończonej liturgii. Turysta ma w ręku aparat fotograficzny, pielgrzym – różaniec.

 

Regulamin dla pielgrzymów

 

Drodzy pielgrzymi! W imieniu wszystkich kapłanów, którzy sprawują posługę w parafii Medziugorje witam was bardzo serdecznie. Aby wasz pobyt był jak najbardziej owocny proszę bardzo o zapoznanie się z Regulaminem i stosowanie się do niego:

 

 1. Msze św. sprawowane są jedynie w kościele parafialnym. W kaplicy adoracji Mszę św. można sprawować jedynie po wcześniejszym uzgodnieniu. Zgodnie z zarządzeniem Kościoła zabrania się sprawowania Mszy św. w pensjonatach, w domach prywatnych, na wzgórzach jak również w jakiejkolwiek wspólnocie czy kaplicy, znajdującej się na terenie parafii Medziugorje.
 2. Publiczne zgromadzenia modlitewne na terenie parafii mogą być organizowane wyłącznie po uzyskaniu zgody od proboszcza.
 3. Na spotkania z pielgrzymami na terenie kościoła zezwala się jedynie kapłanom pracującym w parafii. Pozostali, zobowiązani są poprosić o zgodę proboszcza.
 4. Nikt nie ma prawa, aby modlić się nad innymi osobami ani w kościele ani na terenie przykościelnym.
 5. Księża proszeni są o włączenie się do koncelebry podczas wieczornej Mszy św. Prosimy zabrać ze sobą albę, stułę i celebret. Proszeni są również o spowiadanie pielgrzymów z danej grupy językowej (dotyczy księży posiadających stosowną jurysdykcję).
 6. Przewodnicy grup pielgrzymkowych proszeni są o umawianie spotkań z kapłanami i wizjonerami w Biurze Informacyjnym.
 7. Uprasza się grupy pielgrzymkowe, by zaangażowały przewodnika, który posiada odpowiednie przygotowanie do prowadzenia grup pielgrzymkowych w Medziugorju.
 8. Przewodnika można wynająć w Biurze Informacji w sanktuarium. Prosimy przewodników grup pielgrzymkowych, by informowali o przyjeździe grupy i liczbie pielgrzymów w Biurze Informacyjnym.
 9. Prosimy, by nie organizować żadnego programu dla pielgrzymów w czasie trwania wieczornego nabożeństwa.
 10. Teren przykościelny. Góra Objawień i Kriżevc to miejsca modlitwy. W związku z tym prosimy o stosowne zachowanie, zachowanie ciszy i odpowiedni ubiór, tak aby nie przeszkadzać innym podczas modlitwy. Prosimy również o zachowanie czystości.
 11. Prosimy, by nie palić świec na Górze Objawień i na Kriżevcu. Świece można palić jedynie przy krzyżu obok kościoła. Prosimy również, by nie zostawiać żadnych dewocjonaliów ani na Górze Objawień ani na Kriżevcu.
 12. W kościele i w miejscach modlitwy palenie papierosów jest surowo wzbronione.
 13. Mając świadomość Bożej obecności oraz by zachować atmosferę modlitwy i skupienia zabrania się fotografowania podczas Mszy św. i adoracji.
 14. Zabrania się zbierania jakichkolwiek datków z wyjątkiem ofiary zbieranej w czasie Mszy św. Jeżeli zauważą Państwo podobne praktyki prosimy o poinformowanie Biura Informacyjnego.
 15. Intencje mszalne, wota, czy też datki na potrzeby sanktuarium mogą Państwo przekazywać księdzu który przewodniczy waszej grupie.

 

Leave a Comment