Aktualności

Podsumowanie RORAT

24 XII zakończyliśmy nasze 21 spotkań Roratnich, na których rozważaliśmy temat Drzewa naszego Życia, jakim jest nasze chrześcijaństwo, którego jubileusz 1050 rocznicy w naszej ojczyźnie obchodzimy w tym roku. Dodatkowo jako Jubileuszowy Rok Miłosierdzia jak najbardziej splatał się z naszym narodowym jubileuszem, bo przecież w Polsce wybrał sobie Pan Jezus na sekretarkę przekazującą Jego Objawienia. Z Polki również wyszedł Jan Paweł II – wielki papież, który to miłosierdzie rozsławił i rozpropagował po całym świecie.

W Roratach zaczynało brać udział ponad 70 dzieci, które niestety stopniało przy końcu do niecałych 50. Nie mniej jednak było wiele takich, które nie opuściły ani jednego spotkania:

Daria Ciechacka, Jakub Dudek, Damian Majdak, Ania Musiatowicz, Kornelia Nowak, Paulina Pichórz, Marysia Pszczółka, Patrycja Tomaszek, Wiktoria Urbańska, Grzesiu Warjas, Marta Warjas, Przemek Warjas, Zosia Zoń.

Raz zdarzyło się opuścić:

Wiktoria Kukiełka, Dominika Kaczmarczyk, Mikołaj Noworyta

Dzieci te zostały nagrodzone pamiątkowymi prezentami.

Wiele dzieci brało aktywny udział (niekiedy z pomocą dorosłych) w utrwalaniu treści Rorat przez celne odpowiedzi. Udzielane na karteczkach brały udział w losowaniu figurki Maryi oraz drobnych pamiątek. Dzieci, które udzieliły najwięcej odpowiedzi to:

21        Marysia Pszczółka/ 19        Kornelia Nowak/ 19        Paulina Pichórz/ 17        Kinga Grabska/ 16        Ania Musiatowicz/ 16        Patrycja Tomaszek/ 14        Daria Ciechacka/14        Dominika Kaczmarczyk/ 13        Dawid Kliś/ 13        Marta Warjas/ 13        Przemek Warjas/ 12        Jakub Dudek/ 12        Grzegorz Warjas/ 11        Bartek Pastor/ 11        Magda Pszczółka

Na Roraty powinno się przychodzić z lampionami. Niektóre dzieci przychodziły codziennie biorąc udział w procesji wejścia. Za swoją wytrwałość otrzymały pamiątkową nagrodę. Dzieci te uwiecznione zostały na zdjęciu.

Leave a Comment