Ogłoszenia

5 niedziela zwykła 7 II 2016 r

Każdy z nas otrzymuje od Boga zadanie do spełnienia w czasie swojej ziemskiej pielgrzymki. Jako ludzie obdarzeni wolnością wyboru, możemy to Boże wezwanie przyjąć albo odrzucić. Jednak realizacja planów życiowych odbiegających od woli Bożej zawsze prowadzi na bezdroża życia. Stąd nasza obecność na liturgii, aby od Boga czerpać siłę i moc do wypełnienia zadań zleconych nam przez Stwórcę.

 1. Bóg zapłać panom za wycięcie drzewek przy kościele.
 2. Bóg zapłać za posprzątanie po dekoracji świątecznej.
 3. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na potrzeby diecezji.
 4. Liturgiczne obchody tygodnia:
  czwartek 11 lutego wsp. MNP z Lourdes Światowy Dzień Chorego
 5. Dzisiaj przeżywamy nabożeństwo 40 godzinne. Po Mszy św. 9.30 wystawienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie do godz. 17.00. Zachęcam do dłuższej adoracji w czasie wystawienia.
 6. Od dzisiejszej niedzieli obchodzimy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to czas przebłagania za pijaństwo i inne grzechy, a także czas podejmowania ofiar w intencji nawrócenia grzeszników.
 7. W środę przypada Środa Popielcowa. Wraz z całym Kościołem rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty. Jest to dzień w którym obowiązuje post ścisły czyli jakościowy i ilościowy.
 8. W okresie Wielkiego Postu zachęcam do udziału w tradycyjnych nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Wierny, który odprawia pobożnie Drogę Krzyżową może uzyskać odpust zupełny spełniając przy tym zwykłe warunki.
 9. W piątki Droga Krzyżowa dla dzieci będzie odprawiana o 16.30; o 17.00 Msza św. a o 17.30 Droga Krzyżowa dla dorosłych.
 10. Gorzkie Żale będą odprawiane w niedzielę o 16.30 przed Mszą św.
 11. Przygotowujący się do Bierzmowania z klas I i II otrzymali informację o zaliczeniu bądź nie I semestru. Rodzice do których ta informacja nie dotarła lub mają nie zaliczone zgłoszą się do mnie.
 12. Spotkanie przystępujących do Bierzmowania w marcu w piątek.
 13. Na stronie internetowej naszej parafii wpisani są księża i siostry zakonne pochodzący z naszej parafii. Proszę o weryfikację danych.
 14. Można zapisywać się do uczestnictwa w ŚDM w Krakowie.
 15. Składka w przyszłą niedzielę przeznaczona będzie na cele charytatywne.
 16. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła.

Leave a Comment