Aktualności

Objazdowa pielgrzymko – wycieczka 19 – 30 IX 2016

BIURO TURYSTYCZNE “ANITOUR”
Czechowice – Dziedzice, ul. Michałowicza 7/5
Tel/fax: 322155225;
e-mail: biuro@anitour.pl

     Parafia w Czernichowie organizuje:

Pielgrzymowanie trasą Kościołów w świecie

1 DZIEŃ   19.IX.2016

Godz.: 600 wyjazd z Czernichowa , przejazd trasa: Żywiec, Korbielów, Rużemberok, Preszow, Koszyce – krótkie zwiedzanie miasta, Miszkolc, Nyiregyhaza, Satu Mare. Obiadokolacja i nocleg w Hotelu Aurora 3*(www.aurora-sm.ro).

2 DZIEŃ   20.IX.2016

Śniadanie. Przejazd trasą: SAPANTA – wizyta na „wesołym cmentarzu”; BARSANA cerkiew św. Mikołaja z 1711 r., prawosławny kompleks klasztorny z najwyższą drewnianą budowlą w Europie, DOLINA IZY – „kwintesencja Maramureszu – wioski z zachowaną archaiczną drewnianą zabudową z misternie rzeźbionymi maramorskimi bramami, BOGDAN VODA – cerkiew św. Mikołaja, Câmpulung Moldovenesc. Obiadokolacja i nocleg w Hotelu Sandru 3*(www.hotel-sandru.ro).

3 DZIEŃ   21.IX.2016

Śniadanie. Przejazd trasą: SUCEAVA – zwiedzanie: twierdza tronowa, z której wojewodowie sprawowali władzę nad Mołdawią, RADAWCE – odwiedzimy Monaster Mikołaja – z nagrobkami książąt mołdawskich; najstarszy murowany klasztor w Mołdawii; SUCZEWITA – zwiedzenie klasztoru którego architektura jest uwieńczeniem stu pięćdziesietnioletniego rozwoju stylu mołdawskiego; monastyr MOLDOVITA wpisany na światową listę Dorobku Ludzkości UNESCO; Campulung Moldovenesc; obiadokolacja i nocleg.

4 DZIEŃ   22.IX.2016

Śniadanie. Przejazd trasą: VORONET – kompleks klasztorny z przepięknie malowaną cerkwią św. Jerzego – kolejny zabytek z Listy UNESCO; HUMOR – kompleks klasztorny wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO; WĄWÓZ BICAZ; Bazna; przejażdżka bryczką  do kościoła obronnego w Boian; obiadokolacja i nocleg w hotelu Casa Bazna 3* (www.casabazna.ro).

5 DZIEŃ 23.IX.2016

Śniadanie. Przejazd trasą SIGHISOARA – najpiękniejsze i najlepiej zachowane miasto średniowieczne w tej części Europy – zwiedzanie: Kościół na Wzgórzu, Kościół Mariacki, Wieżę Zegarową oraz dom, w którym urodził się hrabia Drakula; BRASZOW – zwiedzanie starego miasta: stylowe późnośredniowieczne kamieniczki, ratusz i Czarny Kościół oraz średniowieczne mury miejskie; Predeal. Obiadokolacja i nocleg w hotelu Belvedere 3* (www.hotelbelvedere.ro).

6 DZIEŃ   24.IX.2016

Śniadanie. Przejazd trasą: BRAN – zwiedzenie zamku reklamowanego jako „zamek Draculi”, Ploiesti, Slobozia, most w Harsovej; Tulcza – „brama Delty Dunaju”. Obiadokolacja i nocleg w hotelu. Europolis 3* (www.europolis.ro).

7 DZIEŃ   25.IX.2016

Śniadanie. Rano wycieczka łodzią. Opuszczamy port w Tulczy, płyniemy głównym kanałem Sulina i osiągamy mniejsze gałęzie delty. Docieramy do Mili 36 i jeziora Nebun, jednego z chronionych obszarów. Dajmy się oczarować temu miejscu i jego nietkniętej faunie i florze. Obiad na pokładzie. Przejazd trasą: CONSTANCA historyczny Tomis – zwiedzanie Muzeum Archeologicznego, Katedry Św. Piotra i Pawła. Obiadokolacja i nocleg w hotelu Ten 4*(www.colonadelor.ro).

8 DZIEŃ 26.IX.2016

Śniadanie. Dzień wypoczynku nad Morzem Czarnym. Obiadokolacja i nocleg.

9 DZIEŃ 27.IX.2016

Śniadanie. Przejazd do BUKARESZTU – zwiedzanie stolicy Rumunii – Cerkiew Patriarchy, siedziba Patriarchy Rumuńskiej Cerkwi Prawosławnej, zdjęcia przed Pałacem Parlamentu, drugim co do wielkości budynkiem na świecie i Muzeum Wsi im. Dimitrie Gusti, gdzie możemy zobaczyć kolekcję budynków ze wszystkich regionów w Rumunii. Wieczorem uroczysta kolacja i program folklorystyczny w restauracji „Pescarus” (www.restaurantpescarus.ro). Nocleg w Bukareszcie w hotelu Ramada Parc 4* (www.ramadabucharestparc.ro).

10 DZIEŃ 28.IX.2016

Śniadanie. Przejazd trasą: Ramnicu Valvea, MONASTYR COZIA – zwiedzenie najstarszego klasztorze w Rumunii; DOLINĄ ALUTY przez PRZEŁOM CZERWONEJ WIEŻY, który dawniej stanowił granicę między Transylwanią a Wołoszczyzną; SYBIN – miasto o niepowtarzalnej atmosferze – zwiedzanie: Mały i Duży Rynek, Pałac Bruckenthal, Most Kłamców; Kościół Ewangelicki. Obiadokolacja i nocleg w hotelu Apollo 3* (www.hah.ro).

11 DZIEŃ 29.IX.2016

Śniadanie. Przejazd trasą: ALBA JULIA – zwiedzenie cytadeli; KLUŻ – zwiedzenie Rynku, starówki i murów obronnych z Basztą Krawców; ORADEA – spacer po centrum miasta z barokową i secesyjna zabudową . Obiadokolacja i nocleg w H. Continental 4* (www.continentalhotels.ro).

12 DZIEŃ 30.IX.2016

Śniadanie. Przejazd trasą: Debreczyn, Miszkolc, Poprad, Rużemberok, Korbielów, Żywiec, Czernichów. Przyjazd w godzinach wieczornych.

Cena:      2.650 PLN PRZY 30 UCZESTNIKACH
2.400 PLN PRZY 40 UCZESTNIKACH
2.250 PLN PRZY 50 UCZESTNIKACH

W cenie:

 • przejazd autokarem turystycznym, uchylne siedzenia, klimatyzacja, WC, barek z ciepłymi i zimnymi napojami;
 • 11 noclegów w hotelach (pokoje 2 – 3 osobowe z WC i prysznicem);
 • wyżywienie wg programu – 11 śniadań i 11 obiadokolacji (pierwszy posiłek: obiadokolacja w pierwszym dniu, ostatni: śniadanie w jedenastym dniu);
 • przejazd wozami konnymi do kościoła w Bojan, rejs po delcie Dunaju z winem, wieczór folklorystyczny w Bukareszcie;
 • korzystania z systemu „Audi Guide”
 • opieka pilota na całej trasie;
 • ubezpieczenie w Signal Iduna Polskie Towarzystwo Ubezpieczeń SA; 01-208 Warszawa, Przyokopowa 31:
  KL – 20.000 Euro; KR – 5.000 Euro; NWI – 15.000 PLN; NWS – 15.000 PLN;
  podatek VAT-marża procedura marży dla biur podróży.

Cena nie obejmuje:

 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i usług miejscowych przewodników;
 • ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (uwaga: można wykupić do 5 dni od daty zgłoszenia na imprezę);
 • ubezpieczenia od chorób przewlekłych.

Informacje dotyczące zapisów:    Zakrystia kościoła lub kancelaria parafialna w Czernichowie

lub pod nr tel.   33 – 866 – 12 – 76

art_05_big hunedoara pb (1)

Leave a Comment