Ogłoszenia

Najświętszej Trójcy 22 V 2016 r.

Zgromadzeni w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego pragniemy złożyć dziękczynienie Bogu za wszystkie dzieła, jakie stworzył. Eucharystia, w której uczestniczymy, jest wyrazem i świadectwem wiary w Boga Trójjedynego. To pierwsza, podstawowa i najważniejsza tajemnica wiary. Jako ludzie jesteśmy istotami ograniczonymi, nie wszystko potrafimy zauważyć, a rozumem nie wszystko możemy pojąć. Wdzięczni jesteśmy Bogu za objawienie prawdy, która stanowi wyraz troski o permanentny rozwój wiary.

 1. Dzisiejsza składka przeznaczona na organizacją Światowych Dni Młodzieży.
 2. Bóg zapłać za ofiary złożone w zeszłym tygodniu na cele inwestycyjne naszej parafii. Zebraliśmy 2350 zł.
 3. Bóg zapłać p. Wiesławowi Prochot za drobne prace elektryczne.
 4. Dzisiaj o 16.30 Nabożeństwo majowe. Codziennie po Mszy św.
 1. Liturgiczne obchody tygodnia:
  wtorek 24 maja – wsp. NMP Wspomożycielki Wiernych
  czwartek 26 maja – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
 2. Uroczystość Bożego Ciała to publiczne wyznanie naszej wiary. Wychodzimy z Panem Jezusem na drogi naszych parafii aby wyznać swoją wiarę w rzeczywistą obecność Pana Jezusa w Eucharystii. Po Mszy św. o godz. 9.30 wyruszymy z procesją do tradycyjnych 4 ołtarzy. Serdecznie proszę o przygotowanie ołtarzy w ustalonych miejscach przez: I strażacy i KGW, II parafianie z Potoku – część górna, III parafianie z Potoku – część dolna, IV przygotowujący się do Bierzmowania z rodzicami. Na Mszę św. i uroczystą procesję zapraszam orkiestrę, chór, poczty sztandarowe, KGW z feretronami, dzieci sypiące kwiaty, dzieci rocznicy I Komunii św. w strojach komunijnych.
 3. Po Bożym Ciele przez całą oktawę będzie codziennie procesja z Panem Jezusem wokół kościoła po Mszy św. Tu również proszę aby Panie niosły feretrony a dziewczynki codziennie sypały kwiaty na procesji.
 4. W sobotę o godz. 10.00 w kościele katedralnym św. Mikołaja w Bielsku-Białej, ksiądz Biskup udzieli diakonom naszej diecezji święceń prezbiteratu. Kandydatów do święceń polecamy Panu Bogu w modlitwie.
 5. Jest do zrobienia kilka drobnych prac. Gdyby ktoś chciał uczynić coś dobrego dla parafii – to proszę zgłosić się do mnie.
 6. Na stronie internetowej mamy już 30 kapliczek. Prosiłbym o informacje na ich temat.
 7. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.
  Bóg zapłać za sprzątanie kościoła.

Leave a Comment