Aktualności

Porządki na parafii

Irytowały już niektórych parafian brudne ściany w naszym kościele. Jest to skutkiem niewystarczająco dobrze izolowanych ścian zewnętrznych, jak i niekiedy niedokładnie posprzątanego wnętrza świątyni. Brud – niestety – osiada na ścianach, które są zimne, mokre i gdzie jest największy przepływ powietrza. Ponieważ grzejnik w prezbiterium jest największy i działający przez cały okres grzejny tak więc na ścianach przy tabernakulum najbardziej są narażone na zanieczyszczenia. Widać to również na innych ścianach zewnętrznych naszej świątyni, podczas gdy przylegające do części plebanijnej są czyste.

Postanowili niektórzy rozwiązać problem i przeczyścić najbardziej widoczne i najbardziej zabrudzone ściany. Na parafialne ogłoszenie z ambony zachęcające do wspólnej pracy, 9.VI. we czwartek przyszło (aż? – tylko?) 10 panów. Pan Krzysztof Olak załatwił rusztowanie z którego nie tylko umyto ścianę w prezbiterium, ale również wyczyszczono głównego pająka i wymieniono wypalające się żarówki na oszczędniejsze i dające więcej światła – ledowe. Pościągano również z najmniej dostępnych zakątków – pajęczyny. Sprawdzono również drożność kanałów spustowych rynien – przeczyszczając je z zalegającego weń szlamu i gruzu.

Serdeczne więc Bóg zapłać panom, którzy z ks. Waldemarem przez 4 godziny pracowali w świątyni. Byli to: Wiesław Prochot, Krzysztof Olak, Wiesław Klis, Aleksander Prochot, Jarosław Gwóźdź, Kazimierz Białek, Józef Pszczółka, Adam Sopiak, Dawid Prochot, Józef Gąsiorek.

Zapraszamy też do troski o naszą świątynię i innych parafian, nie tylko wtedy, gdy głoszone są konkretne terminy konkretnych prac, ale w każdym momencie znajdzie się praca dla każdego, kto chciałby troszczyć się o piękno naszej świątyni i funkcjonowanie naszej parafii.

zdjęcia z prac do obejrzenia w galerii.

c.r.z

 

Leave a Comment