Aktualności

Letnie Rekolekcje w naszej parafii

W dniach od 1 do 17 lipca w naszej parafii gościło 68 młodych ludzi, którzy przyjechali z terenu całej diecezji aby w wakacyjnym czasie pogłębić swoje życie wiary. Pod opieka ks. Grzegorza Pasternaka, diakona Krzysztofa Adamskiego, kleryka Bartłomieja Kijasa i kilkorga animatorów, młodzież zrzeszona w Ruchu Światło – Życie zwanym popularnie Oazą, odbywali swoje rekolekcje formacyjne I stopnia.

W wakacyjnej scenerii, młodzież budowała swoje życie wiary poprzez codzienną Eucharystię, Jutrznię, Nabożeństwo wieczorne, słuchane konferencje i nauki, Spotkania w grupach (będącym wspólnym z rówieśnikami odkrywaniem prawd wiary i interpretacji Słowa Bożego), Namiot Spotkania (będącym wsłuchiwaniem się i refleksją nad Bożym Słowem), Adorację Najświętszego Sakramentu. Wśród wielu zajęć, nie zabrakło czasu na Pogodne wieczory (będące czasem wspólnych zabaw i gier) czy wycieczki: na Magurkę, Żar, do Radziechów, czy Bielska. Nauka śpiewu która też odbywała się codziennie wydawała by się zbyteczna przy tak umuzykalnionych uczestnikach którzy przywieźli ze sobą trzy gitary, troje skrzypiec, flet, klarnet i bęben.

Patrząc na tak pięknie przeżywaną wiarę przez młodych ludzi chciałoby się życzyć aby i w naszej parafii z takim zapałem i radością parafianie włączać się w życie Kościoła. Aby i w naszej parafii mogła żyć Oaza dając młodym ludziom piękne duchowe wzorce, których świat dać nie może.

c.r.z

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Leave a Comment