Aktualności

Niedziela misyjna

Przedostatnia niedziela października obchodzona jest w całym Kościele jako niedziela misyjna, rozpoczynająca tydzień szczególnych modlitw w intencjach misji. Uświadamiamy sobie, że cały Kościół, czyli każdy z nas jest misjonarzem, czyli posłanym przez Chrystusa, aby dzielić się Dobrą Nowiną otrzymaną od naszego Nauczyciela. Posłannictwo misyjne każdego z nas wynika z przyjęcia sakramentu Chrztu a więc od momentu stania się Dzieckiem Bożym.

W niedzielę 23.X. przybyły do naszej wspólnoty 4 siostry ze Zgromadzenia św. Józefa, które wspólnie modliły się z naszą wspólnotą parafialną w intencji misji. Jedna spośród sióstr pracowała przez 18 lat na misjach w Afrykańskich krajach: Kongo Kinszzssa, Kongo Brazawille, Gabon i Kamerun. W czasie Mszy św. dzieliła się z nami świadectwem długoletniego posługiwania duszpasterskiego. Pozostałe siostry czytały czytania, modlitwę wiernych, grały na organach i gitarze, a nade wszystko ładnie śpiewały.

Po południu siostry nieco odpoczęły a zwiedzając okolice, na górze Żar, nieco się rozerwały.

W poniedziałek już tylko jedna siostra – misjonarka odwiedziła w szkole dzieci (i nauczycieli) pokazując wiele ciekawych obrazów z czarnego lądu.

Odjeżdżając serdecznie dziękowały za możliwość wspólnej modlitwy w intencjach misji i złożone ofiary na ten cel.

x. W.

(fot. Wojciech Janitek, x.W.)

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

20161023_114355 20161023_114504 20161024_110429 20161024_115026

 

 

Leave a Comment