Aktualności

Pielgrzymka do Fatimy na 100 – lecie objawień

1 dzień 16.06.2017 piątek

Spotkanie na Parafii. Msza Święta i przejazd na lotnisko w im Jana Pawła II w Krakowie 4.00 odprawa i wylot do Lizbony o godz.: 6.06. Przylot do Monachium o godz.: 7.30. O godz.: 11.20 wylot do Lizbony. Przylot o godz.: 13.30, transfer do hotelu, kolacja, nocleg.

2 dzień 17.06.2017 sobota

Śniadanie. LIZBONA – zwiedzanie jednej z najmniejszych europejskich stolic, spacer wąskimi uliczkami mauretańskiej Alfamy, najstarszej dzielnicy Lizbony na wzgórze, gdzie strategiczne miejsce zajmuje zamek św. Jerzego, na punkt widokowy św. Łucji skąd można podziwiać wspaniały widok na miasto, Tag i port; katedra – jedna z najciekawszych budowli w mieście, Msza św. w kościele św. Antoniego, który wg tradycji stoi w miejscu jego domu rodzinnego gdzie się narodził; przejazd do dzielnicy Belem: spacer od wieży Belem do Pomnika Odkryć Geograficznych; zwiedzenie wspaniałego klasztoru Hieronimitów z grobem Vasco da Gamy. Powrót do hotelu; kolacja, nocleg.

3 dzień 18.06.2017 niedziela

Śniadanie. Przejazd trasą: CABO da ROCA – postój na najdalej na zachód położonym na stałym lądzie punkcie Europy; SINTRA – dawna letnia rezydencji portugalskich monarchów położona wśród egzotycznych ogrodów i zalesionych wzgórz, wpisana na Listę UNESCO; zwiedzanie Pałacu Narodowego, gdzie można podziwiać piękne dekoracje z płytek ceramicznych – azulejos; MAFRA – miejscowość na północny wschód od Lizbony, znana z największego zespołu pałacowo-klasztornego na Półwyspie Iberyjskim w stylu barokowym który zainspirował portugalskiego laureata Nagrody Nobla José Saramago do napisania powieści „Baltazar i Blimunda”, zwiedzanie pałacu z jedną z najpiękniejszych bibliotek w Europie; FATIMA –  miejsce objawienia Matki Boskiej, ośrodek kultu maryjnego, cel licznych pielgrzymek – Msza Św. w Bazylice MB Różańcowej, zakwaterowanie w hotelu, kolacja, udział w procesji ze świecami i figurą Matki Boskiej Fatimskiej, nocleg

4 dzień 19.06.2017 poniedziałek

Śniadanie. Przejazd trasą: ALCOBACA – zwiedzenie gotyckiego zespołu klasztornego Cystersów z największym w Portugalii kościołem, pamiątka nieszczęśliwej miłości Pedra i Ines de Castro; BATALHA – zwiedzenie opactwa dominikańskiego, arcydzieła portugalskiego gotyku upamiętniającego zwycięstwo Jana I pod Aljubarrotą; NAZARE – kurort położony nad Atlantykiem – nawiedzenie Sanktuarium MB Nazaretańskiej, Msza Św.; Fatima. Kolacja, udział w procesji ze świecami i figurą Matki Boskiej Fatimskiej, nocleg.

 

 

5 dzień 20.06.2017 wtorek

 

Śniadanie. FATIMA – nawiedzenie Bazyliki MB Różańcowej, gdzie spoczywają ciała Pastuszków – św. Łucji, Hiacynty, Franciszka; Msza Św.,  zapoznanie się z historią objawień Matki Bożej i Anioła Pokoju; nawiedzenie placu Pielgrzyma z kaplicą Objawień i Bazyliki Trójcy Przenajświętszej; godz.: 1330 Msza św. w Kaplicy Objawień; po południu droga krzyżowa, nawiedzenie Valinhos, Loca do Cabeco – miejsce objawień Anioła Pokoju i Aljustrel – droga Pastuszków i ich domy rodzinne, kościół parafialny, gdzie Pastuszkowie przyjęli chrzest św.;

czas wolny na prywatną modlitwę i zakup dewocjonaliów. Kolacja, udział w procesji ze świecami i figurą Matki Boskiej Fatimskiej, nocleg.

6 dzień 21.06.2017 środa

 

Śniadanie. Przejazd trasą: COIMBRA: dawna stolica Portugalii i centrum uniwersyteckie – nawiedzenie klasztoru Sióstr Karmelitanek, w którym przebywała Siostra Łucja. Msza św.;  zwiedzanie: najstarszego w kraju uniwersytetu założonego w 1290r. ze wspaniałą barokową biblioteką; Starej Katedry – najwspanialszej romańskiej budowli w Portugalii; kościoła Świętego Krzyża z arcydziełami sztuki rzeźbiarskiej renesansu;

czas wolny w centrum starego miasta uniwersyteckiego; TOMAR – miasto założone w XII w. przez templariuszy – zwiedzanie wpisanego na  Listę UNESCO klasztoru Zakonu Chrystusa Pana; Lizbona – zakwaterowanie w hotelu.

Fakultatywnie wieczór FADO z  kolacja, powrót do hotelu, nocleg.

7 dzień 22.06.2017 czwartek

 

Na śniadanie suchy prowiant. Około godz.: 3.00 transfer na lotnisko wylot z Lizbony 6.05 do Monachium. Przylot do Monachium o godz.: 06.00. O godz.: 11.00 wylot do Krakowa. Przylot do  Krakowa 12.20.

 

Cena  2.950 PLN

 

W cenie:

 • przelot na trasie Warszawa – Lizbona – Warszawa;
 • transfer klimatyzowanym autokarem; uchylne siedzenie;
 • 6 noclegów w hotelach *** i **** w pokojach 2 – 3 osobowych z WC i prysznicem;
 • wyżywienie wg programu: 6 śniadań,  6 obiadokolacji,  (pierwszy posiłek – obiadokolacja w dniu 06; ostatni – śniadanie (suchy prowiant) w dniu 21.06);
 • realizacja programu;
 • opieka pilota na całej trasie;
 • ubezpieczenie od kosztów leczenia zagranicą i następstw nieszczęśliwych wypadków w SIGNAL IDUNA (KL 20000 EUR, KR 5000 EUR, NWI 15 000 PLN, NWS 15000 PLN)
 • ubezpieczenie od chorób przewlekłych.

 

Cena nie obejmuje:

 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i usług miejscowych przewodników Euro
 • korzystania z systemu „Audi Guide” (10 €) tylko przy akceptacji przez całą grupę;
 • ubezpieczenia od kosztów rezygnacji (uwaga: można wykupić do 5 dni od daty zgłoszenia na imprezę);

 

Zapisy w kancelarii parafialnej do dnia 31.01.2017r. wraz z zaliczką w kwocie 950zł –

– rezerwacja biletów lotniczych .Zaliczka nie podlegająca zwrotowi tylko w wypadku kiedy nie znajdzie się osoba na zwolnione miejsce.

Leave a Comment