Ogłoszenia

8 niedziela zwykła 26 II 2017 r.

Jezusowe wezwanie do beztroski nie upoważnia nas do tego, by pozostawić życia własnemu biegowi. Oznacza rączej, abyśmy nie wpadali w panikę, zabiegając o swój dzień powszedni. Skoro jesteśmy w rękach miłosiernego Boga, dlatego zaufajmy, że On idzie z nami, dźwiga nas i podtrzymuje, chroni i umacnia. Do takiego zawierzenia zachęca nas udział w liturgii eucharystycznej.

 1. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na cele duszpasterstw.
 2. Ofiarą do puszek będziemy zbierać na Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
 3. Bóg zapłać za ofiary złożone na cele inwestycyjne naszej parafii. (3250)
 4. Bóg zapłać pewnej osobie za zamontowanie światła – reflektora na monstrancję.
 5. Dzisiaj przypada ostatnia niedziela przed tegorocznym okresem Wielkiego Postu. Po Mszy św. 9.30 wystawiony będzie Pan Jezus w Najświętszym Sakramencie do godz. 17.00.
 1. Liturgiczne obchody tygodnia:
  sobota 4 III – święto św. Kazimierza królewicza
 2. Od dzisiejszej niedzieli będzie trwał tydzień modlitw o trzeźwość narodu. Jest to czas przebłagania za pijaństwo i inne grzechy.
 3. W środę przypada Środa Popielcowa. Wraz z całym Kościołem rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty. Jest to dzień w którym obowiązuje post ścisły czyli jakościowy i ilościowy.
 4. W okresie Wielkiego Postu zachęcam do udziału w tradycyjnych nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Wierny, który odprawia pobożnie Drogę Krzyżową może uzyskać odpust zupełny spełniając przy tym zwykłe warunki.
 5. W piątki Droga Krzyżowa dla dzieci będzie odprawiana o 16.30; o 17.00 Msza św. a o 17.30 Droga Krzyżowa dla dorosłych.
 6. Gorzkie Żale będą odprawiane w niedzielę o 16.30 przed Mszą św.
 7. Poświęcenie książeczek dla dzieci przygotowujących się do pełnego uczestnictwa w Eucharystii, nastąpi we środę na Mszy św. o 17.00
 8. Jan Zemczak organizuje pielgrzymkę do Krakowa. Szczegóły i zapisy u p. Jana.
 9. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na potrzeby diecezji.
 10. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej. (Dobre nowiny)

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. (kwiaty do Bożego Grobu)

Leave a Comment