Ogłoszenia

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 11 VI 2017 r.

Wierzymy, że Bóg Ojciec posłał na świat swego Syna Jezusa Chrystusa, który umarł za nasze grzechy, zmartwychwstał i zesłał Ducha Świętego, napełniającego swą mocą cały Kościół. Nasze ziemskie życie jest pielgrzymowaniem do Boga. Głęboko wierzymy, że zakończy się chwałą uczestnictwa w wewnętrznym życiu Boga Trójjedynego.

 1. Dzisiaj Nabożeństwo do NSPJ o 16.30.
 1. Liturgiczne obchody tygodnia:
  wtorek 13 VI – wsp. św. Antoniego z Padwy kapł. i dK
  środa 14 VI – wsp. bł Michała Kozala bpa i męczennika
  czwartek 15 VI – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej (Boże Ciało)
  sobota 17 VI – wsp. św. br. Alberta Chmielowskiego zakonnika
 1. Uroczystość Bożego Ciała to publiczne wyznanie naszej wiary. Wychodzimy z Panem Jezusem na drogi naszych parafii aby wyznać swoją wiarę w rzeczywistą obecność Pana Jezusa w Eucharystii. Po Mszy św. o godz. 9.30 wyruszymy z procesją do tradycyjnych 4 ołtarzy. Serdecznie proszę o przygotowanie ołtarzy w ustalonych miejscach przez: I strażacy i KGW, II parafianie z rejonu „wokół kościoła” , III parafianie z rejonu „od gminy do pizzerii”, IV przygotowujący się do Bierzmowania z rodzicami. Na Mszę św. i uroczystą procesję zapraszam orkiestrę, chór, poczty sztandarowe, KGW z feretronami, dzieci sypiące kwiaty, dzieci I Komunii św. w strojach komunijnych.
 2. Po Bożym Ciele przez całą oktawę będzie codziennie procesja z Panem Jezusem wokół kościoła po Mszy św. Tu również proszę aby Panie niosły feretrony a dziewczynki codziennie sypały kwiaty na procesji.
 3. Wspólnota dla Intronizacji na adorację w piątek zaprasza nauczycieli.
 4. W piątek oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu z racji trzeciego piątku miesiąca.
 5. W przyszłą niedzielę składka (kopertowa) przeznaczona będzie na cele inwestycyjne naszej parafii. (wpł.15050; prac.15530; mat.18180)
 6. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła.

Leave a Comment