Ogłoszenia

6 niedziela zwykła 11 II 2018 r.

W każdej społeczności są ludzie, których traktuje się jak trędowatych, lekceważąco spycha się ich poza margines życia. Jezus pokonuje te wszystkie ograniczenia, nie zna lęku przed kontaktem fizycznym, odczuwa sympatię, okazuje współczucie i przygarnia tych, z którymi inni nie chcą mieć nic do czynienia. Powołanie do życia chrześcijańskiego polega na tym. By naśladować przykład Jezusa i świadczyć o Bożym zbawieniu wszystkim ludziom.

 1. Bóg zapłać p. Ludwice Medwid za naprawę welonu.
 2. Bóg zapłać p. Grażynie Będkowskiej za przygotowanie przyjęcia na Światowy Dzień Chorego. (oraz paniom piekącym ciasta)
 3. Dzisiaj odprawiamy nabożeństwo czterdziestogodzinne przed rozpoczynającym się Wielkim Postem. Po Mszy św. 9.30 wystawiony będzie Pan Jezus w Najświętszym Sakramencie do godz. 17.00.
 1. Od dzisiejszej niedzieli będzie trwał tydzień modlitw o trzeźwość narodu. Jest to czas przebłagania za pijaństwo i inne grzechy.
 2. W środę przypada Środa Popielcowa. Wraz z całym Kościołem rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty. Jest to dzień w którym obowiązuje post ścisły czyli jakościowy i ilościowy.
 3. Zachęcam do postu i innych uczynków pokutnych, zwłaszcza dzieł miłosierdzie, a także ograniczenia spożycia napojów alkoholowych.
 4. W okresie Wielkiego Postu zachęcam do udziału w tradycyjnych nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Wierny, który odprawia pobożnie Drogę Krzyżową może uzyskać odpust zupełny spełniając przy tym zwykłe warunki.
 5. W piątki Droga Krzyżowa dla dzieci będzie odprawiana o 16.30; o 17.00 Msza św. a o 17.30 Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych.
 6. Gorzkie Żale będą odprawiane w niedzielę o 16.15 przed Mszą św.
 7. Poświęcenie książeczek dla dzieci przygotowujących się do pełnego uczestnictwa w Eucharystii, nastąpi w piątek na Mszy św.
 8. W przyszłą niedzielę składka (kopertowa) przeznaczona będzie na cele inwestycyjne. (-11.700)
 9. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. (segregowanie odpadów)

Leave a Comment