Ogłoszenia

3 niedziela Wielkiego Postu 4 III 2018 r.

Rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne. Chrystus zaprasza nas do swojej szkoły duchowości w której poprzez wykładowcę – księdza Rekolekcjonistę wzywać nas będzie do przemiany życia i uczenia się sięgania po doskonałość chrześcijańską, na drodze krzyża, który przez mękę i śmierć grzechowi ma nas wywyższyć i zbliżyć do Zbawiciela. Chciejmy znaleźć czas aby wsłuchać się w skierowany do nas głos, oraz odwagę do nawrócenia i prawdziwie chrześcijańskiego życia.

 1. Witam serdecznie ks. Jacka Pędziwiatra naszego wielkopostnego rekolekcjonistę. (Dyrektor Radia Anioł Beskidów)
 2. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na potrzeby diecezji.
 3. Bóg zapłać p. Tadeuszowi Byrdziak za podłączenie zlewu w dolnej kuchni. (potrzebna kuchenka gazowa)
 4. Dzisiaj po Mszy św. o 9.30 wystąpi chór z Bielskiego centrum kultury pod dyrekcją Beaty Borowskiej. Chór przedstawi koncert pasyjny w którym usłyszymy wyjątkowe utwory o Męce Pańskiej.
 5. Dzisiaj Gorzkie Żale o 16.00 (wcześniej)
 6. Zachęcam do udziału w tradycyjnych nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.
 7. Plan rekolekcji:
 8. Naszą wdzięczność ks. Rekolekcjoniście wyrazimy składając we środę na zakończenie rekolekcji ofiarę na jego potrzeby.
 9. Proszę rodziców dzieci przygotowujących się do Bierzmowania a nie mających zaliczenia – o zgłoszenie się do kancelarii
 10. Do nabycia w zakrystii bilety na film „Pełnia życia” w kinie Janosik w Żywcu, cena biletu 6 zł. , seanse są 18 marca i 25 marca br. o godz.14. Jest to film biograficzny o życiu Robina, młodym, odnoszącym sukcesy mężczyźnie, stojącym u progu życiowego sukcesu. Życie jego zmienia się po diagnozie brzmiącej jak wyrok: polio. Wyniszczająca choroba przykuwa Robina do szpitalnego łóżka, a w końcu doprowadza do paraliżu. /Oglądając film można doświadczyć, jak osoba przykuta do łóżka zmienia życie osób w podobnej sytuacji.
 11. Można składać ofiary na Caritas. Osoby które złożą nie mniej niż 7 zł. biorą jako pamiątkę baranka.
 12. Na kwiaty do Bożego Grobu można składać do skarbonki.
 13. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej. W GN artykuł o naszej parafii.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła.

Leave a Comment