Ogłoszenia

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 27 V 2018 r.

Przez chrzest zostaliśmy wprowadzeni w tajemnicę Boga Trójjedynego. Staje się ona bardziej dostępna nie przez rozumowanie, ale przez uczestnictwo w życiu Boga. Jezus Chrystus posyła nam Ducha Świętego i jest zarazem drogą prowadzącą do Ojca. Ten Bóg – jeden w trzech Osobach zaprasza nas do udziału w liturgii eucharystycznej, która jest uczestnictwem w misterium.

 1. Bóg zapłać za ofiary złożone na cele inwestycyjne naszej parafii. (3270)
 2. Bóg zapłać p. Grzegorzowi Szczepanowskiemu za naprawę elektryczną.
 3. Bóg zapłać pani za wymycie 22 krzeseł.
 4. Dzisiaj o 16.30 Nabożeństwo majowe.
 5. Liturgiczne obchody tygodnia:
  wtorek 29 V – wsp. św. Urszuli Ledóchowskiej dziewicy
  środa 30 V – wsp. św. Jana Sarkandra kapł i męcz., patrona naszej diecezji
  czwartek 31 V – uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało
  piątek 1 VI – wsp. św. Justyna męczennika
 6. W czwartek zakończenie nabożeństw majowych.
 7. Od piątku rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ.
 8. Uroczystość Bożego Ciała to publiczne wyznanie naszej wiary. Wychodzimy z Panem Jezusem na drogi naszych parafii aby wyznać swoją wiarę w rzeczywistą obecność Pana Jezusa w Eucharystii. Po Mszy św. o godz. 9.30 wyruszymy z procesją do tradycyjnych 4 ołtarzy. Serdecznie proszę o przygotowanie ołtarzy w ustalonych miejscach przez: I strażacy i KGW, II parafianie z rejonu „Wzdłuż drogi żywieckiej od p. Pszczółków do Stacji Paliw ” , III parafianie z rejonu „Pod Górą od p. Ludwika Klisia do p. Furtaków ”, IV przygotowujący się do Bierzmowania z rodzicami. Na Mszę św. i uroczystą procesję zapraszam orkiestrę, chór, poczty sztandarowe, KGW z feretronami, dzieci sypiące kwiaty, dzieci I Komunii św. w strojach komunijnych.
 9. Po Bożym Ciele przez całą oktawę będzie codziennie procesja z Panem Jezusem wokół kościoła po Mszy św. Tu również proszę aby Panie niosły feretrony a dziewczynki codziennie sypały kwiaty na procesji.
 10. W tym tygodniu przypada czwartek, 1 piątek i 1 sobota miesiąca.
  W piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Po Mszy św. nabożeństwo do NSPJ
  W sobotę po Mszy św. Różaniec wynagr. Niepok. Sercu NMP (cały)
 11. Objazd chorych kapłana z Najśw. Sakramentem w piątek od 9.00
 12. Okazja do spowiedzi codziennie pół godziny przed każdą Mszą św. a w środę i piątek godzinę przed. (środa od 17.oo dzieci młodsze)
 13. Przyszła niedziela obchodzona jest jako święto Dziękczynienia. Do puszek przed kościołem zbiórka na świątynię Opatrzności Bożej.
 14. W przyszła niedzielę odbędzie się coroczna diecezjalna pielgrzymka ku czci św. Jana Sarkandra na Kaplicówkę w Skoczowie.
 15. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła

Leave a Comment