Ogłoszenia

27 niedziela zwykła 7 X 2018 r.

Mamy w życiu wiele osiągnięć, ale ostateczny kresem jest miłość, która uwzniośla i ożywia każde działanie, czyniąc go dobrym. Małżeństwo bez miłości jest puste i zimne, praca zawodowa bez miłości pozostaje tylko wykonywaniem zadania, modlitwa bez miłości może być czczą gadaniną, a udział w liturgii eucharystycznej bez miłości pozostanie na płaszczyźnie spełnienia obowiązku. Miłość zawsze łączy, a nie dzieli; nie jest zainteresowana niepewnością, ale obdarza oczekiwanym pokojem.

 1. Dzisiejsza składka na ogrzewanie naszej świątyni.
 2. Bóg zapłać p. Wiesławowi Kliś za prace przy parafii.
 3. Dzisiaj o 16.30 Różaniec.
 1. Liturgiczne obchody tygodnia:
  piątek 12 X – wsp. bł. Honorata Koźmińskiego kapł.
 1. Nabożeństwa różańcowe odprawiamy codziennie po Mszy św. o godz. 17.00 a w niedzielę o 16.30. Serdecznie zapraszam do uczestnictwa dzieci młodzież i dorosłych.
 2. Koronka do Miłosierdzia Bożego będzie w październiku odmawiana we wtorki i czwartki przed Mszą św.
 3. W piątek spotkanie przygotowujących się do Bierzmowania.
 4. W sobotę o 10.00 zbiórka ministrantów.
 5. W kinie Janosik w Żywcu 14 października tj. w niedzielę o godz.15 odbędzie się koncert muzyki filmowej z okazji XXX lecia Domowego Kościoła. Zaproszenie na koncert można otrzymać po zapisaniu się w dniu dzisiejszym po Mszy św. w zakrystii.
 6. Również w kinie Janosik 11 listopada będzie wyświetlany film „Dywizjon 303” cena biletu 6 zł. Zapisy w zakrystii. Film nakręcony w całości przez polską ekipę. Zachęcam do obejrzenia.
 7. W środę rozpoczął się kurs Alfa w Naszej Parafii . Zapraszam do wzięcia udziału w kursie, jest jeszcze taka możliwość, przez 9 tygodni w środy po nabożeństwie różańcowym. Jest to forma rekolekcji parafialnych, nowej ewangelizacji. Szczegółowe informacji w zakrystii.
 8. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić Dzień Papieski. Do puszek zbierane będą ofiary na fundusz stypendialny.
 9. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła

Leave a Comment