Ogłoszenia

8 niedziela zwykła 3 III 2019 r.

Samoocena jest pierwszym krokiem w kierunku poprawy. Łatwo powiedzieć, ale trudniej tego dokonać. Często dzieje się tak, że potępiamy innych ludzi, aby tylko znaleźć kogoś, kogo można uczynić odpowiedzialnym za zaistniałą sytuację. Solidna ocena siebie samego jest pierwszym krokiem w kierunku poprawy – tego wymaga również Jezus. Celem jest, byśmy podążając w naszym życiu właściwą drogą, przynosili dobre owoce. Aby ten cel osiągnąć, należy przede wszystkim pracować nad własnymi błędami, a nie innych. Prośmy zatem Pana  miłosierdzie oraz motywację do poprawy.

 1. Po Mszy św. 9.30 wystawiony będzie Pan Jezus w Najświętszym Sakramencie do godz. 17.00.
 2. Dzisiejsza składka przeznaczona na potrzeby diecezji.
 3. Dziś o 16.30 Różaniec
 1. Liturgiczne obchody tygodnia:
  poniedziałek 4 III – święto św. Kazimierza królewicza
 2. Od dzisiejszej niedzieli będzie trwał tydzień modlitw o trzeźwość narodu. Jest to czas przebłagania za pijaństwo i inne grzechy.
 3. W środę przypada Środa Popielcowa. Wraz z całym Kościołem rozpoczynamy okres wielkopostnej pokuty. Jest to dzień w którym obowiązuje post ścisły czyli jakościowy i ilościowy.
 4. Zachęcam do postu i innych uczynków pokutnych, zwłaszcza dzieł miłosierdzie, a także ograniczenia spożycia napojów alkoholowych.
 5. W okresie Wielkiego Postu zachęcam do udziału w tradycyjnych nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Wierny, który odprawia pobożnie Drogę Krzyżową może uzyskać odpust zupełny spełniając przy tym zwykłe warunki.
 6. W piątki Droga Krzyżowa dla dzieci będzie odprawiana o 16.30; o 17.00 Msza św. a o 17.30 Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych.
 7. Gorzkie Żale będą odprawiane w niedzielę o 16.15 przed Mszą św.
 8. W piątek spotkanie przygotowujących się do Bierzmowania z kl. 8 i III G.
 9. W sobotę o 9.00 zbiórka ministrantów.
 10. Wspólnota dla Intronizacji NSPJ zaprasza na pielgrzymkę do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu w sobotę 16 marca. Zapisy na pielgrzymkę przyjmuje Jan Zemczak.
 11. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła.

Leave a Comment