Ogłoszenia

1 niedziela Wielkiego Postu 10 III 2019 r.

Począwszy od środy Popielcowej zostaliśmy obdarowani czasem czterdziestu dni nawrócenia i pokuty, kiedy mamy postępować w rozumieniu tajemnicy Chrystusa i dzięki Jego łasce prowadzić święte życie. Bowiem tak samo jak Jezus był kwestionowany i wystawiany na próbę, podobnie nasza wiara będzie podawana w wątpliwość i wystawiana na przeróżne pokusy współczesności. Orędzie Boże niosące wolność jest dla nas pomocą, żebyśmy wewnętrznie przygotowali się do świąt paschalnych i codziennie potwierdzali nasze życie świadectwem wiary.

 1. Bóg zapłać panom: Wiesławowi Kliś i Pawłowi Górny za prace przy kanalizacji.
 2. Bóg zapłać p. Grzegorzowi Szczepanowskiemu za prace elektryczne.
 3. Dziś o 16.15 Gorzkie żale
 4. Zachęcam do udziału w tradycyjnych nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Wierny, który odprawia pobożnie Drogę Krzyżową może uzyskać odpust zupełny spełniając przy tym zwykłe warunki.
 5. Zachęcam do postu i innych uczynków pokutnych, zwłaszcza dzieł miłosierdzie, a także ograniczenia spożycia napojów alkoholowych.
 6. W piątki Droga Krzyżowa dla dzieci jest odprawiana o 16.30; o 17.00 Msza św. a o 17.30 Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych.
 7. Gorzkie Żale w niedzielę o 16.15 przed Mszą św.
 8. Rekolekcje Wielkopostne będziemy przeżywać w naszej parafii od trzeciej niedzieli WP za dwa tygodnie czyli od 24.III. (program)
 9. Wspólnota dla Intronizacji NSPJ zaprasza parafian na adorację Najświętszego Sakramentu w okresie wielkiego Postu w każdą środę o godz. 16.00
 10. Na stoliku w Kościele są wystawione modlitewniki, poradniki jak dobrze się spowiadać, dla chorych, małżeństw, książeczki dla dzieci w cenie każda 5 zł. Należność proszę wrzucić do skrzynki przy stoliku.
 11. W kinie Janosik w Żywcu 17 i 24 marca br. o godz.14 będzie można obejrzeć film „Kafarnaum”  Cena biletu 8 zł. Film przedstawia życie młodego 12 letniego chłopca Zejn, który staje w obronie młodszych od siebie i słabszych , walczy z pasja o swoją przyszłość. Na 24 marca można zakupić bilet w zakrystii.
 12. Na kwiaty do Bożego Grobu można składać do skarbonki.
 13. W piątek spotkanie do Bierzmowania z kl. 7
 14. W przyszłą niedzielę modlitwą i ofiarą do puszek wspierać będziemy dzieci Afryki (dzieło Ad gentes)
 15. Składka (kopertowa) w przyszłą niedzielę na cele inwestycyjne parafii.
 16. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła.

Leave a Comment