Ogłoszenia

5 niedziela Wielkiego Postu 7 IV 2019 r.

Przebaczenie popełnionej winy, pojednanie z Bogiem i ludźmi – do tego jesteśmy wezwani szczególnie w czasie wielkiego postu. Jezus Chrystus zaprasza nas zwłaszcza dziś, by to czynić, przypominając o Bożym miłosierdziu względem grzeszników. Doświadczenie Bożego miłosierdzia uzdalnia nas samych do okazywania miłosierdzia innym; przekazujemy dalej to, co otrzymaliśmy.

 1. Dzisiejsza składka na Seminarium Duchowne.
 2. Bóg zapłać p. Tadeuszowi Byrdziak za 3 dni pracy przy wodociągu.
 3. Bóg zapłać pewnej osobie za wykonanie 3 Albumów.
 4. Dziś o 16.15 Gorzkie żale.
 1. Zachęcam do udziału w tradycyjnych nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.
 2. W środę spotkanie przygotowujących się do Bierzmowania z kl. VII.
 3. W piątek spotkanie przygotowujących się do Bierzmowania z kl. VIII i 3 Gim.
 4. W tym tygodniu w piątek Droga Krzyżowa będzie ulicami naszej parafii – wspólna o godz. 17.00. – zapraszam każdego parafianina (od Białków/ Msza św./ strażacy-trasa/ ustawienie krzyży)
 5. Przedstawicieli poszczególnych grup niosących krzyż proszę zgłosić się po tekst rozważania danej stacji.
 6. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Męki Pańskiej czyli Palmowa. Na Mszy św. o godz. 9.30 poświęcimy palmy z którymi uroczyście wejdziemy do świątyni. Po Mszy św. odbędzie się tradycyjny konkurs palm.
 7. W tym dniu obchodzony jest Światowy Dzień Młodzieży, która gromadzi się pod przewodnictwem biskupa diecezjalnego w kościele katedralnym.
 8. Zapraszam osoby wrażliwe na ludzkie potrzeby, które znalazłyby nieco czasu aby zaangażować się w parafialnej Grupie Charytatywnej, aby zgłosiły się w zakrystii.
 9. Na kwiaty do Bożego Grobu można składać do skarbonki.
 10. Ofiarę na Caritas możemy złożyć do skarbonki z lewej strony. Składając więcej niż 10 zł. Jako pamiątkę bierzemy baranka.
 11. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła.

Leave a Comment