Bóg ma miłosierdzie dla nas, ludzi – oto centralne orędzie drugiej niedzieli, która kończy czas oktawy Wielkanocy. Nieustannie odczuwamy w życiu, że jesteśmy zdani na miłosierdzie ponieważ często zderzamy się z własnymi ograniczeniami, ponosimy klęski, jesteśmy rozczarowani i niezadowoleni. Czasami czujemy się bezsilni, zmęczeni, wypaleni. Jesteśmy bezradni, gdy nasza ziemska wędrówka dobiega końca. Miłosierdzie Boże dotknęło nas w Jezusie Chrystusie, abyśmy mieli życie. Niech ta prawda mobilizuje nas do uwielbienia Boga bogatego w miłosierdzie.
- Dzisiejsza składka (kopertowa) na cele inwestycyjne parafii.
- Dziś o 16.00 Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
- Liturgiczne obchody tygodnia:
poniedziałek 29 IV – święto św. Katarzyny Sieneńskiej dziewicy i dK, patronki Europy
wtorek 30 IV – uroczystość św. Wojciecha bpa i męczennika, głównego patrona Polski (z 23 IV)
środa 1 V – wsp. św. Józefa, rzemieślnika
piątek 3 V – uroczystość NMP Królowej Polski
sobota 4 V – wsp. św. Floriana męczennika
- We wtorek z Hałcnowa wyrusza diecezjalna piesza pielgrzymka do sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach
- W środę rozpoczynamy nabożeństwa ku czci NMP (wieczorem)
- W tym tygodniu przypada 1 czwartek, 1 piątek i 1 sobota miesiąca.
W czwartek o godz. 17.00 wystawienie Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie i Godzina Święta, modlimy się o świętych kapłanów.
W piątek oddajemy cześć Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
W sobotę po Mszy św. Różaniec wynagr. Niepok. Sercu NMP (cały) - Objazd chorych kapłana z Najświętszym Sakramentem w czwartek od 9.00
- Okazja do spowiedzi przed I piątkiem codziennie pół godziny przed Mszą św. a w czwartek od 17.00
- O godz. 9 w piątek zapraszam na modlitwę różańcową do Siedmiu Boleści Matki Bożej Bolesnej.
- Przyszła niedziela – 3 wielkanocna obchodzona jest jako Niedziela biblijna. Składka w tym dniu przeznaczona będzie na potrzeby diecezji a ofiarą do puszek wspierać będziemy diecezjalne Radio Anioł Beskidów.
Bóg zapłać za sprzątanie kościoła
Leave a Comment