Ogłoszenia

NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 16 VI 2019 r.

W imię Trójcy Świętej – Ojca i Syna i Ducha Świętego – rozpoczynamy każdą liturgię. Bóg objawia się w osobie Ojca, jest naszym Stworzycielem i źródłem naszego życia. Objawia się w osobie Syna, w którym stał się Człowiekiem, naszym Bratem, abyśmy doświadczyli Jego miłości. Bóg objawia się również w osobie Ducha Świętego, by doprowadzić nas do pełnego poznania Boga; dodaje nam sił i odwagi do życia, wzbudza i podtrzymuje w nas ducha modlitwy i dziękczynienia, abyśmy mogli wyrazić nasze uwielbienie Bogu Trójjedynemu.

 1. Dzisiejsza składka (kopertowa) – na cele inwestycyjne parafii.
 2. Dziś o 16.30 Nabożeństwo czerwcowe ku czci NSPJ
 1. Liturgiczne obchody tygodnia:
  poniedziałek 17 VI – wsp. św. brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika
  czwartek 20 VI – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało
  piątek 21 VI – wsp. św. Alojzego Gonzagi, zakonnika
 1. We wtorek modlimy się za wstawiennictwem bł. Karoliny.
 2. Uroczystość Bożego Ciała to publiczne wyznanie naszej wiary. Wychodzimy z Panem Jezusem na drogi naszych parafii aby wyznać swoją wiarę w rzeczywistą obecność Pana Jezusa w Eucharystii. Po Mszy św. o godz. 9.30 wyruszymy z procesją do tradycyjnych 4 ołtarzy. Serdecznie proszę o przygotowanie ołtarzy w ustalonych miejscach przez: I strażacy i KGW, II parafianie z rejonu „Zoniowie i Syptowie” , III parafianie z rejonu „Zabrodzie”, IV przygotowujący się do Bierzmowania z rodzicami. Na Mszę św. i uroczystą procesję zapraszam orkiestrę, chór, poczty sztandarowe, KGW z feretronami, dzieci sypiące kwiaty, dzieci w strojach komunijnych.
 3. Po Bożym Ciele przez całą oktawę będzie codziennie procesja z Panem Jezusem wokół kościoła po Mszy św. Tu również proszę aby Panie niosły feretrony a dziewczynki codziennie sypały kwiaty na procesji.
 4. W piątek oddajemy szczególną cześć Miłosierdziu Bożemu z racji trzeciego piątku miesiąca
 5. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej.

Bóg zapłać za sprzątanie kościoła

Leave a Comment