Ogłoszenia

Ogłoszenia Duszpasterskie XXVI Niedziela Zwykła 29 września 2019 r.

Wprowadzenie do liturgii:

Często ludzie nie zauważają i nie słuchają swoich bliźnich, szufladkują ich i nie okazują należnego szacunku. Jednak Bóg widzi wszystko i każdego wzywa po imieniu. Miłość Boga i bliźniego powinny w życiu chrześcijanina zajmować naczelne miejsce, taka jest miara pierwszego i najważniejszego przykazania.

  1. Dzisiaj o godz. 16.30 Różaniec. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
  2. W poniedziałek wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła. Msze Święte od poniedziałku i przez cały październik odprawiane będą o 1700, a po Mszy będzie Nabożeństwo Różańcowe.
  3. We wtorek wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła. W tym dniu rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe, na które Wszystkich serdecznie zapraszam. We wtorek na Różańcu dzieci z klasy 3 otrzymają różańce, a po nabożeństwie będzie spotkanie z rodzicami.
  4. W środę wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów.
  5. W pierwszy czwartek od 1600 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Godzina Święta oraz okazja do spowiedzi świętej.
  6. W pierwszy piątek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. Od 900 rozpoczniemy odwiedziny chorych. O 1600 adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź święta.
  7. W pierwszą sobotę wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, dziewicy. Po Mszy Świętej nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP. ADŚ zaprasza na Świętą Noc Modlitwy, która rozpocznie się o 1200, o 2100 Msza Święta, a zakończy w niedzielę Mszą Świętą o 1200. Również w sobotę o 945 rozpoczną się na Matysce XV Zaduszki Narodowe, na które w imieniu organizatorów serdecznie zapraszam.
  8. Pod gablotką możemy nabyć prasę katolicką. Jest jeszcze Gość Niedzielny z artykułem o 25 rocznicy konsekracji naszego kościoła. Są kalendarze na 2020 r. z Janem Pawłem II.
  9. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła grupie VII, a w przyszłym tygodniu zapraszamy w piątek do sprzątania grupę VIII, pani Marii Prochot. W piątek do sprzątania przyszły tylko dwie panie.
  10. Nieuchronnie zbliża się zima. Dlatego w przyszłą niedzielę będzie zbierana ofiara na ogrzewanie naszej świątyni.

Leave a Comment