Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA 6.10.2019 r.

Wprowadzenie do liturgii
Nie jesteś sam. Bóg zna twoje zmartwienia, lęki oraz radości i pragnienia. To jest niesamowite, że w każdej chwili można się zwrócić do Boga i w Nim szukać oparcia. Prośbę o przymnożenie wiary, którą uczniowie w dzisiejszej Ewangelii kierują do Jezusa, uczyńmy również naszą modlitwą. Niech wyznawana przez nas wiara w żywego Boga ma głębokie zakorzenienie w naszych sercach.
1. Dzisiaj o godz. 16.30 nabożeństwo różańcowe. Wszystkich zachęcam do wspólnej modlitwy, a szczególnie tych, którzy jeszcze w niej nie uczestniczyli.

2. W poniedziałek Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Jest to szczególne święto dla Róż Różańcowych, które zapraszam na Mszę świętą i wspólną modlitwę.

3. W środę nasze modlitwy przedstawiamy Bogu, przez wstawiennictwo Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W tym dniu o godz. 15.30, w salce parafialnej, spotkanie członków Wspólnoty dla Intronizacji NSPJ.
4. W przyszłą niedzielę, 13 października, będziemy obchodzić XIX Dzień Papieski pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!”. Jak co roku z tej okazji, do puszek zbierane będą ofiary na fundusz stypendialny.

5. W ostatnią niedzielę Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego, Ojcowie Franciszkanie z Krakowa, przekażą naszej parafii relikwie pierwszego stopnia, błogosławionych męczenników z Peru, o. Michała Tomaszka i o. Zbigniewa Strzałkowskiego. O te relikwie prosiłem w imieniu parafii, gdyż bł. Michał Tomaszek, to nie tylko pierwszy błogosławiony z Ziemi Żywieckiej, ale przede wszystkim, to nasz rodak i sąsiad z Łękawicy. Uroczystego wprowadzenia relikwii dokona Biskup Pomocniczy Archidiecezji Lwowskiej, franciszkanin o. Edward Kawa, do niedawna najmłodszy biskup katolicki na świecie.

6. W przedsionku kościoła można nabyć prasę katolicką i kalendarze ze św. Janem Pawłem II na 2020 rok. Wszystkim czytającym prasę katolicką bardzo dziękuję i zachęcam pozostałych.

7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła Grupie VIII, a w przyszłym tygodniu zapraszamy Grupę IX, Pani Barbary Laszczak.

8. Ogłoszenie Pani Wójt.

Leave a Comment