Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXX NIEDZIELA ZWYKŁA 27 PAŹDZIERNIKA 2019 R.

Wprowadzenie do liturgii

W dzisiejszej Ewangelii Chrystus przypomina nam o pokorze. W ostatnią niedzielę miesiąca misyjnego przeżywamy wprowadzenie relikwii bł. Męczenników z Peru O. Michała Tomaszka i O. Zbigniewa Strzałkowskiego, którzy uczą nas pokory, na wzór Chrystusa.

 1. Dzisiaj o godz. 1630 nabożeństwo różańcowe. To jedna z ostatnich okazji, aby włączyć się w modlitwę w intencji misji.
 2. W poniedziałek święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
 3. W piątek Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w kościele o 730 i 930. Na cmentarzu Msza Święta o 1400, o godz. 1330 procesja z modlitwą za zmarłych, którą w tym roku prowadzi nasza parafia. Na modlitwę różańcową za zmarłych gromadzimy się na cmentarzu o 1900. Nie będzie Mszy o godz. 1700.
 4. W sobotę Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. W tym dniu Msze Święte jak w niedzielę o 730, 930 i 1700.
 5. Od 1 do 8 listopada możemy codziennie zyskać odpust zupełny. Warunkiem jest: nawiedzenie cmentarza i pobożna modlitwa za zmarłych.
 6. W niedzielę 3 listopada, w Oświęcimiu odbędzie się Droga Krzyżowa w intencji ofiar obozów koncentracyjnych i gułagów. Więcej informacji na plakacie w gablotce.
 7. W przedsionku kościoła można nabyć prasę katolicką.
 8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła Grupie XI, a w przyszłym tygodniu zapraszamy Grupę XII, Pani Dominiki Szymońskiej. Serdeczny Bóg zapłać za sprzątanie całego domu przed wprowadzeniem relikwii. Serdecznie dziękuję za Waszą ofiarność i poświęcenie.
 9. Bóg zapłać za ofiary na cele inwestycyjne. Zebraliśmy 7.357 zł.
 10. W zakrystii możemy składać na wypominki za zmarłych.
 11. Bóg zapłać za wsparcie akcji zbierania starych monet na cele misyjne.
 12. Składka w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona  na ogrzewanie kościoła i plebani.

Leave a Comment