Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA 3 LISTOPADA 2019 R.

Wprowadzenie do liturgii

Czy pragnę jak Zacheusz spotkać się z Chrystusem? Zacheusz uchylił Jezusowi rąbek swojego serca i to zupełnie wystarczyło. Mocą łaski Bożej Zacheusz doświadczył łaski nawrócenia i okazał się gotowy naprawić wyrządzone krzywdy. Przyjmijmy Jezusa z radością, jak Zacheusz i pozwólmy Mu zmieniać nas ku temu, co lepsze.

  1. Dzisiaj o godz. 1630 różaniec z wypominkami za zmarłych, za których możemy zyskiwać odpusty do 8 listopada. Dzisiaj w Oświęcimiu o godz. 1400 odbędzie się nabożeństwo Drogi Krzyżowej w intencji ofiar niemieckich obozów koncentracyjnych i sowieckich gułagów. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na ogrzewanie kościoła i plebani. Bóg zapłać za Waszą ofiarność.

  2. W poniedziałek wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa. O 1600 w salce spotkanie Wspólnoty dla Intronizacji NSPJ.

  3. W pierwszy czwartek od 1600 Godzina Święta i okazja do spowiedzi świętej.

  4. W piątek od 900 rozpoczniemy odwiedziny chorych. Prosimy zgłaszać ich w zakrystii. Od 1600 adoracja Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej.

  5. W sobotę święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. W tym dniu modlimy się przez pośrednictwo bł. Męczenników z Peru: O. Michała i O. Zbigniewa. Serdecznie zapraszam! W przedsionku są do zabranie teksty litanii do bł. O. Michała, które możemy zabrać do domów.

  6. W przedsionku kościoła można nabyć prasę katolicką. Zachęcam do jej czytania.

  7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła Grupie XII, a w przyszłym tygodniu zapraszamy Grupę XIII, Pani Agaty Hankus.

  8. Bóg zapłać za wsparcie akcji zbierania starych monet na cele misyjne. Możemy je składać jeszcze do jutra.

  9. Jeszcze raz pragnę serdecznie podziękować za przygotowanie uroczystości wprowadzenia relikwii bł. O. Michała i O. Zbigniewa. Dziękuję: pani Wójt, panu Sołtysowi, radnym, Dyrekcji Szkoły wraz z nauczycielami i uczniami, Pocztom Sztandarowym, Stowarzyszeniu „Dzieci Serc”, Towarzystwu Sportowemu „Sokół”, KGW za przyjęcie Chóru „Harmonia” z Mikołowa, za wszystkie „słodkości” i Wszystkim za obecność i modlitwę.

Leave a Comment