Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

24 listopada 2019 r.

Wprowadzenie do liturgii

Obchodzimy dziś uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. W Ewangelii usłyszymy o ukrzyżowaniu Jezusa. On jest Królem Wszechświata, a umiera na krzyżu. Jego moc i władza są inne od tych ziemskich. Jest Bogiem i Człowiekiem, Panem całego stworzenia, a Jego królowanie opiera się na miłości. Jezus, nasz Król, nas nie zawiedzie. Poprowadzi nas drogą wolności do swego królestwa, jeśli tylko oddamy pod Jego panowanie nasze życie.

 1. Dzisiaj o godz. 1630 różaniec z wypominkami za zmarłych.
  Dzisiaj możemy zyskać odpust zupełny, odmawiając Akt poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi i spełniając zwykłe warunki odpustu.
 2. We wtorek przypada 2 rocznica powstania ADŚ w naszej parafii.
  8 grudnia 2019 roku będzie Msza Święta dziękczynna i możliwość wstąpienia do ADŚ. Serdecznie zachęcam.
 3. W sobotę święto św. Andrzeja, Apostoła. W tym dniu zapraszamy na pielgrzymkę do Pierśca. Bliższe informacje na plakacie. Zapisy w zakrystii.
 4. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy okres adwentu i nowy rok liturgiczny. Na Mszach Świętych poświęcę opłatki, którymi będziemy dzielić się przy wigilijnym stole.
 5. W przedsionku kościoła można nabyć prasę katolicką oraz kalendarze rolników na 2020 rok. Są także książki i kalendarze. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony będzie na Apostolstwo Dobrej Śmierci. Ofiara od 5 zł.
 6. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła Grupie XV, a w przyszłym tygodniu zapraszamy Grupę XVI, Pani Magdaleny Weiss.
 7. W minioną niedzielę na cele inwestycyjne zebraliśmy 8.288 zł. Bóg zapłać za Waszą hojność. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona będzie na ogrzewanie naszej świątyni.

Leave a Comment