Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I NIEDZIELA ADWENTU

1 grudzień 2019 rok

Wprowadzenie do liturgii

Rozpoczynamy czas adwentu, w którym Kościół nie tylko spogląda na pierwsze przyjście Jezusa w tajemnicy Narodzenia, ale uwagę skupia także na powtórnym Jego przyjściu na końcu czasów. Nasze życie rozgrywa się między tymi dwoma decydującymi wydarzeniami w dziejach. Pan przybędzie, a my wychodzimy Mu na spotkanie. Każda Eucharystia jest naszym spotkaniem z Tym, który ciągle przychodzi.

  1. Dzisiaj o godz. 1630 zapraszam na różaniec.Dzisiejsza składka przeznaczona jest na ogrzewanie naszej świątyni. Za wszelkie ofiary składam serdeczne Bóg zapłać. Od jutra rozpoczynamy Msze Święte roratnie, do udziału w których serdecznie zachęcam.

  2. We wtorek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.

  3. W środę wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy. Panu Bogu polecamy intencje górników oraz ich rodzin. Jest to zarazem Dzień modlitw za bezrobotnych.

  4. W I czwartek o 1600 Godzina Święta i okazja do spowiedzi świętej.

  5. W I piątek od godz. 900 rozpoczniemy odwiedziny chorych, których prosimy zapisywać w zakrystii. Od 1600 Adoracja Najświętszego Sakramentu, modlitwa do 7 boleści NMP oraz spowiedź święta. Proszę, aby do czwartku dzieci przyniosły plansze z różańca.

  6. W sobotę wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.

  7. W niedzielę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Na Mszy Świętej o 930 poświęcę medaliki dla dzieci z kl. III. Po Mszy Świętej możliwość wstąpienia do ADŚ oraz zaproszenie przez członków na ciastko i kawę, dla wszystkich. Również w tym dniu po Mszach Świętych będziemy mogli materialnie wspomóc Kościół na Wschodzie.

  8. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła grupie XVI, a w tym tygodniu proszę do sprzątania gr. XVII, pani Sylwii Ladwiniec. Bóg zapłać ofiarodawczyni za piękny wieniec adwentowy. Bóg zapłać za wszelkie dary na rzecz parafii. Niech dobry Bóg stokrotnie wam wynagradza wszelkie dobro.

  9. W przedsionku kościoła można nabyć prasę katolicką oraz kalendarze rolników na 2020 rok. Są także książki i kalendarze. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony będzie na Apostolstwo Dobrej Śmierci. Ofiara od 5 zł.

  10. Pod chórem możemy nabyć świece Caritasu, zaś w zakrystii poświęcone opłatki.

Leave a Comment