Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA ADWENTU

22 grudzień 2019 rok

Wprowadzenie do liturgii

Święty Józef zaufał Bogu i uczynił tak, jak mu polecił anioł Pański. Zwróćmy uwagę na tę postać, o której słyszymy w ostatnią niedzielę Adwentu. Niech przykład wiary św. Józefa i jego gotowość pełnienia woli Bożej pomaga nam w otwarciu się na obecność Jezusa w naszym życiu.

  1. Dzisiaj o godz. 1630 zapraszam na różaniec. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej będziemy mogli zabrać do domów światełko betlejemskie, które przynieśli nam harcerze.
  2. We wtorek przypada wigilia uroczystości Narodzenia Pańskiego. W tym dniu tradycyjnie zachowujemy post od pokarmów mięsnych. Wieczorem zasiadamy do wspólnej wieczerzy wigilijnej, czytając fragment Pisma Świętego, modląc się, dzieląc się opłatkiem i składając sobie życzenia. O godz. 2400 zapraszam wszystkich na Pasterkę. Szczególnie: poczty, KGW, orkiestrę, strażaków, górników. Składka z Pasterki przeznaczona będzie na Fundusz Obrony Życia.
  3. W środę uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze Święte jak w niedzielę.
  4. W czwartek święto św. Szczepana – drugi dzień świąt. Po Mszy Świętej o 930 koncert Orkiestry Dętej OSP, na który wszystkich serdecznie zapraszam. Składka przeznaczona będzie na Uniwersytet Papieski JPII w Krakowie.
  5. W piątek święto św. Jana Ewangelisty – na Mszy Świętej poświęcenie wina. W tym dniu rozpocznę wizytę duszpasterską, zwaną „Kolędą”.

Piątek – Krępla,

Sobota – Prochoci, Gowiny i Szatany.

  1. W sobotę święto św. Młodzianków.
  2. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła grupie XIX, w tym tygodniu proszę do sprzątania gr. XX, pani Krystyny Talik. Serdeczny Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania szopki i tak pięknego wystroju kościoła na święta. Niechaj Pan stokrotnie wynagrodzi Waszą troskę.
  3. W przedsionku kościoła można nabyć prasę katolicką.W Gościu Niedzielnym piękna modlitwa na wigilijny wieczór. Są także nowe książki i kalendarze. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony będzie na Apostolstwo Dobrej Śmierci. Ofiara od 5 zł.
  4. Pod chórem możemy nabyć świece Caritasu, w zakrystii poświęcone opłatki.

Leave a Comment