Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 2 NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM

5 styczeń 2020 rok

Wprowadzenie do liturgii

Bóg posłał swego Syna z miłości do nas, tak samo jak z miłości przeznaczył nas dla siebie jako przybranych synów przez Jezusa Chrystusa. Kiedy patrzymy na Dzieciątko Jezus złożone w żłóbku, zobaczmy w Nim naszego Zbawiciela. Cieszmy się z bliskiej obecności Jezusa i dziękujmy naszemu Ojcu w niebie za Jego miłość.

 1. Dzisiaj o godz. 1630 zapraszam na różaniec.

 2. W poniedziałek przypada uroczystość Objawienia Pańskiego. W całym Kościele jest to Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom. W tym dniu przypada 6 rocznica święceń biskupich ks. Bpa Romana Pindla. Modlimy się w intencjach naszego Pasterza oraz całej diecezji.
  O godz. 10
  15 z boiska wyruszy Nasz „zielony” Orszak Melchiora. Więcej informacji na plakacie w przedsionku.

 3. W czwartek modlimy się przez wstawiennictwo bł. Ojców Michała i Zbigniewa.

 4. W sobotę w imieniu Sołtysów i Rad Sołeckich Czernichowa i Tresnej zapraszam na Wieczór Kolęd. O godz. 1500 część artystyczna w kościele. O godz. 1700 Msza Święta, a po niej wspólny posiłek w Szkole. Życzenia Rady Rodziców.

 5. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła grupie XXI, a w tym tygodniu proszę do sprzątania gr. XXI, pani Moniki Buratowskiej.

 6. W przedsionku kościoła można nabyć prasę katolicką. Są także nowe książki i kalendarze. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony będzie na Apostolstwo Dobrej Śmierci. Ofiara od 5 zł.

 7. Plan „Kolędy”:

  Środa 8.I. – Potok Dół.

  Czwartek 9. I. – od gminy do Pana Tomasza Łatanik (Żywiecka 19).

  Piątek 10.I. – dalsza część rejonu od ul. Górskiej, przez Strażacką do Żywieckiej.

  Poniedziałek 13. I. – Domy wokół kościoła.

  Wtorek 14. I. – Wzdłuż drogi Żywieckiej.

  Środa 15. I. – Pod górą.

Leave a Comment