Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

12 styczeń 2020 rok

Wprowadzenie do liturgii

W dzisiejsze święto kończące liturgiczny okres Bożego Narodzenia, Jezus staje pośród rzeszy ludzi, którzy przybyli nad wody Jordanu, aby przyjąć chrzest pokuty. On będąc bez grzechu, solidaryzuje się z grzesznym człowiekiem, biorąc na siebie całą winę, którą raz na zawsze gładzi na drzewie krzyża. Przez chrzest otrzymaliśmy udział w Jego zbawczym dziele i zostaliśmy przyjęci do grona dzieci Bożych.

 1. Dzisiaj o godz. 1630 zapraszam na różaniec.

 2. We wtorek obchodzimy Dzień migranta i uchodźcy.

 3. W piątek wspomnienie św. Antoniego, opata. To Dzień Judaizmu. W tym dniu oddajemy cześć Bożemu Miłosierdziu. O godz. 1600 wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna modlitwa, na którą serdecznie zapraszam.

 4. W sobotę rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.

 5. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła grupie XXII, a w tym tygodniu proszę do sprzątania gr. XXIII, pani Agaty Kliś.

 6. W przedsionku kościoła można nabyć prasę katolicką. Są także nowe książki i kalendarze. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony będzie na Apostolstwo Dobrej Śmierci. Ofiara od 5 zł.

 7. Plan „Kolędy”:

  Poniedziałek 13. I. – Domy wokół kościoła.

  Wtorek 14. I. – Wzdłuż drogi Żywieckiej.

  Środa 15. I. – Pod górą.

 8. Wspólnota dla Intronizacji NSPJ zaprasza na nocne czuwanie do Częstochowy w sobotę 1 lutego 2020 roku. Zgłoszenia w zakrystii. Bliższe informacje u pana Jana Zemczak.

 9. Rada Rodziców zaprasza na zabawę walentynkową 15 lutego 2020 roku w remizie OSP w Czernichowie. Więcej informacji na plakacie w gablotce.

 10. Serdecznie witamy pośród nas zespół „Hajduki”, który dzisiaj kolęduje w naszej parafii.

Leave a Comment