Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE V NIEDZIELA ZWYKŁA

9 luty 2020

Wprowadzenie do liturgii

Dzisiaj Jezus przypomina nam o naszej tożsamości: „Wy jesteście solą ziemi.
Wy jesteście światłem świata.” Ta prawda przypomina, iż ponosimy współodpowiedzialność za losy Kościoła i świata. Tę różnorodną w swojej formie służbę Bogu i ludziom wzmocnijmy poprzez słuchanie słowa Bożego i pełny udział w Ofierze Bożego Baranka.

  1. Dzisiaj o godz. 1630 zapraszam na różaniec, który w tym miesiącu prowadzi Róża św. Teresy od Dzieciątka Jezus, pani Janiny Zoń.
  2. W poniedziałek wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy.Po wieczornej Mszy Świętej spotkanie z rodzicami młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
  3. We wtorek wspomnienie NMP z Lourdes, które jest obchodzone jako Światowy Dzień Chorego. W tym dniu w naszej modlitwie polecać będziemy wszystkich chorych i cierpiących.
  4. W piątek święto św. Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, patronów Europy.
  5. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła grupie XXVI, a w tym tygodniu proszę do sprzątania gr. XXVII, pani Joanny Hankus.
  6. W przedsionku kościoła można nabyć prasę katolicką.Są także nowe książki i kalendarze. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony będzie na Apostolstwo Dobrej Śmierci. Ofiara od 5 zł.
  7. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na cele inwestycyjne (piec, ocieplenie, dach).
  8. Rekolekcje wielkopostne w tym roku w ramach przygotowania do wizytacji będziemy przeżywać od Środy Popielcowej, od 26 do28 lutego.

Leave a Comment