Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

8 marca 2020 roku

 

Wprowadzenie do liturgii

Pośród współczesnego szumu medialnego warto podjąć wysiłek, aby usłyszeć Tego, który ma najwięcej do powiedzenia. To On w wydarzeniu góry Tabor wskazuje na Jezusa Chrystusa, swojego umiłowanego Syna i zaprasza nas do uważnego słuchania Jego głosu.

  1.  W ramach trwającej Wizytacji Kanonicznej ks. Bp Piotr Greger głosi Słowo Boże i spotyka się z grupami parafialnymi. Dziś w ramach niedzieli Ad gentes, modlitwą i ofiarami składanymi po Mszy Świętej wspieramy dzieci Afryki. O godz. 1600 nabożeństwo Gorzkich Żali połączone z modlitwą za zmarłych.
  2. W poniedziałek 9 marca modlimy się przez wstawiennictwo bł. Męczenników z Peru: O. Michała i O. Zbigniewa.
  3. W piątek o godz. 1630 Droga Krzyżowa. Tego samego dnia o godz. 1900 wyruszy z Żarnówki Dekanalna Droga  Krzyżowa na Hrobaczą Łąkę, prowadzona przez młodzież Dekanatu Międzybrodzkiego.
  4. W sobotę o godz. 1000 rozpocznie się w Obozie Koncentracyjnym w Brzezince Droga Krzyżowa w intencji trzeźwości narodu polskiego.
  5. Bóg zapłać za wspólne sprzątanie kościoła przed Wizytacją Kanoniczną i Bierzmowaniem. W tym tygodniu rozpoczynamy nową kolejkę sprzątania. Zapraszam grupę I pani Barbary Biernatek.
  6. W przedsionku kościoła można nabyć prasę katolicką.
  7. W przyszłą niedzielę o godz. 1615 nabożeństwo Gorzkich Żali.

Leave a Comment