Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU Niedziela „Laetare”

22 marca 2020 roku

Wprowadzenie do liturgii

Ewangeliczna scena uzdrowienia niewidomego od urodzenia przypomina, że widzieć to bardziej sprawa serca niż oczu. Umiejętność właściwego widzenia ma sporo wspólnego z poznaniem. Jest sztuką, której sami nie potrafimy się nauczyć. Potrzebujemy zatem Tego, który potrafi „otworzyć oczy”. W niedzielę „Laetare” radujmy się z faktu bycia pośród nas Tego, który jest Światłością oświecającą ludzkie serca.

  1. W związku z komunikatem ks. Biskupa, w tym tygodniu nie ma żadnych dodatkowych nabożeństw, tylko Msze Święte, w których uczestniczą zamawiający intencje (do 50 osób).
  2. Kościół będzie otwarty, kto będzie chciał może indywidualnie się pomodlić, odprawić Drogę Krzyżową.
  3. W środę uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Święte o 800 i 1700. W tym dniu rozpoczynamy duchową adopcję dziecka poczętego. Możemy uczynić to w domu, a gdy wszystko wróci do normy deklaracje złożymy w kościele. W tym dniu przypada 28. rocznica erygowania naszej diecezji. Modlimy się za nasz Kościół diecezjalny.
  4. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła grupie II pani Beaty Szczyrk. W piątek sprząta grupa III pani Barbary Szatanik.
  5. W przedsionku kościoła można nabyć prasę katolicką.
  6. Na kwiaty do Bożego Grobu możemy składać ofiary do skarbonki. Na stoliku pod chórem wystawione są paschaliki Caritas. Ofiara od 10 złotych.
  7. Niech te najbliższe dni będą okazją do wspólnej modlitwy w naszych domach, aby Pan zachował nas od wszelkich nieszczęść. Zachęcamy do odmawiania modlitwy różańcowej w domach o godz. 2030. Jest to prośba skierowana do wszystkich wiernych i duchowieństwa.

Leave a Comment