Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA WIELKANOCNA – NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

19 kwietnia 2020 R.

Wprowadzenie do liturgii

Nieustannie odczuwamy, że jesteśmy zdani na miłosierdzie, ponieważ zderzamy się z własnymi ograniczeniami, miewamy niepowodzenia, bywamy czasem rozczarowani i tracimy poczucie sensu życia. Boże Miłosierdzie jest lekarstwem na wszystkie problemy ludzkiej codzienności. Jezus obecny z nami w znakach świętej liturgii chce, abyśmy mieli życie. Otwórzmy nasze serca na oczyszczającą moc miłosierdzia Bożego, aby prowadziło Nas przez ten trudny czas.

  1. Dzisiejsza Niedziela Miłosierdzia Bożego rozpoczyna obchody Tygodnia Miłosierdzia. Jest to zarazem święto patronalne Caritas.
  2. Od jutra w nabożeństwach będzie mogło uczestniczyć w naszym kościele 35 osób. Pierwszeństwo mają osoby, które zamówiły daną intencję mszalną. Więcej informacji w gablotce i na stronie internetowej parafii.
  3. W czwartek 23 kwietnia – uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.
  4. W sobotę 25 kwietnia – święto Św. Marka, ewangelisty.
  5. Bóg zapłać za wszelką troskę o kościół i parafię oraz oznaki Waszej życzliwości. Szczególnie dziękuję za ofiary składane na potrzeby parafii w kościele i przekazane na konto parafialne. Ofiary możemy składać do skarbonki w przedsionku kościoła.
  6. W piątek do sprzątania kościoła proszę grupę IV pani Agaty Dadok.
  7. Niech te najbliższe dni będą okazją do wspólnej modlitwy w Naszych domach, aby Pan zachował nas od wszelkich nieszczęść. Zachęcamy do odmawiania modlitwy różańcowej w domach o godz. 2030. W szczególny sposób polecajmy dotkniętych chorobą oraz ich rodziny i wszystkich opiekujących się chorymi.
  8. Życzę Wam błogosławieństwa Bożego na ten wyjątkowy i tak trudny czas. Niech Miłosierny Bóg strzeże nas, broni i napełnia nadzieją na lepsze dni.
  9. Sklep Spożywczy „GROSZEK” w Międzybrodziu Bialskim oferuje usługę dowozu towaru do klienta. Numer telefonu 510 717 996.

Leave a Comment