Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

17 Maja 2020 roku

Wprowadzenie do liturgii

Wezwanie św. Piotra: bądźcie zawsze gotowi do obrony wobec każdego, kto domaga się od was uzasadnienia tej nadziei, która w was jest, przypomina o potrzebie naszej, osobistej gotowości do świadectwa wobec innych na temat wiary. To ważne wymaganie, zwłaszcza w obliczu współczesnych pytań, w których jest wiele bezradności, powątpiewań, lęku, obojętności, ale także agresji. Otwórzmy nasze umysły i serca na moc Bożej łaski, abyśmy podołali temu zadaniu.

  1.  Nabożeństwo majowe, codziennie po wieczornej Mszy Świętej.
  2.  W nabożeństwach mogą uczestniczyć 52 osoby. Pierwszeństwo mają osoby, które zamówiły daną intencję mszalną. Więcej informacji w gablotce i na stronie internetowej parafii.
  3.  W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Modlitw o urodzaje – Dni Krzyżowe. W poniedziałek będziemy Bogu dziękować za dar życia Jana Pawła II, w 100. rocznicę Jego urodzin.
  4.  W czwartek – wspomnienie św. Jana Nepomucena, prezbitera i męczennika.
  5.  W piątek – przypada 25. rocznica pobytu św. Jana Pawła II na terenie naszej diecezji. W tym dniu rozpoczynamy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
  6.  W następną niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  7.  Bóg zapłać za wszelką troskę o kościół i parafię oraz oznaki Waszej życzliwości. Szczególnie dziękuję za ofiary składane na potrzeby parafii w kościele i przekazane na konto parafialne. Ofiary możemy składać do skarbonki w przedsionku kościoła.
  8.  Bóg zapłać za sprzątanie kościoła grupie VII pani Marii Hankus. W piątek sprząta grupa VIII pani Marii Prochot.
  9. W przedsionku kościoła można nabyć prasę katolicką. W nowym „Gościu Niedzielnym” przeczytamy o heroicznej decyzji Wojtyłów dotyczącej urodzenia przyszłego papieża, a w „Małym Gościu Niedzielnym” – komiks o prymasie Stefanie Wyszyńskim.

 

Leave a Comment