Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

24 Maja 2020 roku

Wprowadzenie do liturgii

W Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego wspominamy chwilę, kiedy Jezus przestał być widoczny dla swoich uczniów i wstąpił do chwały niebieskiej. Jednak nie odszedł, nie stał się nieobecny, ale w inny sposób pozostaje między nami. Posyła nam Ducha Świętego, spotyka się z nami w swoim słowie i w czasie sprawowania Eucharystii. Niech nasze serca wpatrują się w niebo, stamtąd oczekując powtórnego przyjścia Syna Bożego.

  1. Nabożeństwo majowe, codziennie po wieczornej Mszy Świętej.
  2. We wtorek – wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera.  W tym dniu  modlimy  się  za  wszystkie  MATKI  z okazji przypadającego ich święta.
  3. W piątek – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy.
  4. W sobotę – wspomnienie  św.  Jana  Sarkandra,  prezbitera i męczennika, patrona  naszej  diecezji.  W  tym  dniu  o  godz. 1000 w  kościele  katedralnym św. Mikołaja w Bielsku – Białej  Ks.  Bp  Roman  Pindel  udzieli  diakonom  naszej  diecezji  święceń  prezbiteratu.  Kandydatów  do  święceń  polecamy  Bogu  w  modlitwie.
  5. W  przyszłą  niedzielę  obchodzimy  Uroczystość  Zesłania  Ducha  Świętego. W tym dniu jest zakończenie nabożeństw majowych.
  6. Bóg zapłać za wszelką troskę o kościół i parafię oraz oznaki Waszej życzliwości.  Szczególnie  dziękuję  za  ofiary  składane  na  potrzeby  parafii w kościele i przekazane na konto parafialne.
  7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła grupie VIII pani Marii Prochot oraz paniom, które pomogły w sprzątaniu.  W piątek sprząta grupa IX pani Barbary Laszczak.
  8. W przedsionku kościoła można nabyć prasę katolicką.

Leave a Comment