Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

31 Maja 2020 r.

Wprowadzenie do liturgii

W ostatnią niedzielę okresu wielkanocnego przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Uczniowie otrzymują obiecanego Pocieszyciela. Ten fakt umocnienia uwalnia ich od lęku i wszelkich obaw, a uzdalnia do głoszenia całemu światu Dobrej Nowiny. Prośmy dla siebie o nowy zapał, o Ducha Świętego, aby nasza wiara każdego dnia zyskiwała nowego blasku, a miłość Boża promieniowała na wszystkich ludzi.

  1. W poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła. W tym dniu rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe. Modlimy się w intencji wszystkich dzieci.
  2. W środę – wspomnienie św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.
  3. W I czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego  Kapłana.  Z racji I czwartku miesiąca o godz. 1700 Godzina Święta i okazja do Spowiedzi Świętej .
  4. W I piątek – od godz. 900  odwiedziny  chorych.  Chorych  prosimy  zgłaszać  w zakrystii (nawet tych, którzy zapisani byli na stałe). Od godz. 1700 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość Spowiedzi Świętej.
  5. W następną niedzielę – Uroczystość Najświętszej Trójcy.
  6. Bóg zapłać za wszelką troskę o kościół i parafię oraz oznaki Waszej życzliwości. Szczególnie  dziękuję  za  ofiary  składane  na  potrzeby  parafii  w kościele i przekazane na konto parafialne. Dziękuję za nowy dozownik do dezynfekcji dłoni.
  7. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła grupie IX pani Barbary Laszczak. W piątek sprząta grupa X pani Elżbiety Sacha.
  8. W przedsionku kościoła można nabyć prasę katolicką.
  9. Po uzgodnieniu z rodzicami, I Komunia Święta będzie 28 czerwca na Mszy Świętej o godz. 1100.

Leave a Comment