Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

19 lipca 2020 rok

Wprowadzenie do liturgii

Jezus Chrystus ukazał nam, jak dalece Bóg staje się przyjacielem człowieka. Jeśli chcemy Go naśladować, musimy odznaczać się wielką otwartością także w relacjach do tych osób, które naszym zdaniem podążają złą drogą. Bóg bowiem budzi w nas nadzieję, że udziela grzesznikom łaski nawrócenia, przebaczenia i pojednania. To nie my, ale On będzie sądził – z mocą i cierpliwością, wyrozumiałością, łagodnością, mądrością i miłosierdziem.

 1.  Dzisiejsza składka przeznaczona jest na cele inwestycyjne. Bóg zapłać za Waszą ofiarność. Dzisiaj o godz. 1630 modlitwę różańcową poprowadzi 1. Róża,
  św. Alojzego Orione. Serdecznie zachęcam do wspólnej modlitwy. Dzisiaj także rozpoczynamy XXI Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa „Umocnieni Eucharystią niesiemy Chrystusa”.
 2. W środę – święto św. Marii Magdaleny.
 3. W czwartek – święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy.
 4. W piątek – wspomnienie św. Kingi, dziewicy.
 5. W sobotę – święto św. Jakuba, apostoła.
 6. W przyszłą niedzielę po każdej Mszy Świętej pobłogosławimy samochody i inne pojazdy oraz wszystkich kierujących tymi pojazdami. Przy okazji świecenia będziemy mogli złożyć ofiarę na pomoc misjonarzom w zakupie środków transportu. Więcej informacji na plakacie w gablotce.
 7. Serdecznie dziękuję za sprzątanie kościoła grupie XV pani Jolanty Micorek.
  Na najbliższy piątek proszę do sprzątania grupę XVI pani Magdaleny Weiss. Składam gorące Bóg zapłać za naprawę zegara oraz za zamontowanie nowego oświetlenia nad obrazem i zegarem.
 8. W przedsionku kościoła można nabyć prasę katolicką.

Leave a Comment