Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

26 lipca 2020 R.

Wprowadzenie do liturgii

„Racz dać Twemu słudze serce rozumne do rozróżniania dobra od zła”. Z tej skierowanej do Boga prośby  Salomona bije mądrość. Ona jest darem Bożym, który otrzymuje każdy, kto o niego prosi. To drogocenny skarb, klarowny drogowskaz naszej ziemskiej wędrówki, która prowadzi bezpiecznie do prawdziwego życia. W kończącym się Tygodniu Świętego Krzysztofa, prośmy, abyśmy z tych Bożych i ziemskich drogowskazów roztropnie i odpowiedzialnie korzystali.

  1. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej pobłogosławimy samochody i inne pojazdy oraz wszystkich kierujących tymi pojazdami. Przy okazji święcenia będziemy mogli złożyć ofiarę na pomoc misjonarzom w zakupie środków transportu. Więcej informacji na plakacie w gablotce. Dzisiaj o godz. 1630 modlitwę różańcową poprowadzi 1. Róża, św. Alojzego Orione. Serdecznie zachęcam do wspólnej modlitwy.
  2. W środę – wspomnienie św. Marty.
  3. W piątek – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera. Od godz. 1700 Adoracja, na którą wszystkich zapraszam.
  4. W sobotę – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła. Rozpoczynamy w tym dniu miesiąc trzeźwości i abstynencji. Modlimy się w tej intencji. Chętnych zapraszamy do wpisywania się do Parafialnej Księgi Trzeźwości. Z racji pierwszej soboty miesiąca czcimy Niepokalane Serce NMP.
  5. W minioną niedzielę na cele inwestycyjne złożyliście kwotę 7979 zł. Bóg zapłać za Waszą ofiarność. W  najbliższym  czasie  planujemy wymianę okien i pieca centralnego ogrzewania.
  6. Serdecznie dziękuję za sprzątanie kościoła grupie XVI pani Magdaleny Weiss. Na najbliższy piątek proszę do sprzątania grupę XVII pani Sylwii Ladwiniec.
  7. W przedsionku kościoła można nabyć prasę katolicką.

Leave a Comment