Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

9 sierpnia 2020

Wprowadzenie do liturgii

Stajemy  przed  Jezusem  obecnym  w  słowie  i pod postaciami eucharystycznymi. W życie każdego człowieka wpisany jest dialog ze Stwórcą, ponieważ Bóg pragnie nieustannie przemawiać. Chce w ten sposób prowadzić człowieka po drogach codzienności. Niech udział w Eucharystii pomoże nam w decyzji, aby Bogu pozwolić się prowadzić.

1. Dzisiaj modlimy się przez wstawiennictwo bł. Ojców Michała i Zbigniewa. O godz. 1630 modlitwę różańcową poprowadzi Róża św. Anny. Serdecznie zachęcam do wspólnej modlitwy. W  tym  miesiącu  modlimy  się  szczególnie  w intencji trzeźwości. Chętnych zapraszam do wpisywania się do Parafialnej Księgi Trzeźwości.

2. W poniedziałek – święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

3. We wtorek – wspomnienie św. Klary, dziewicy.

4. W  piątek  –  uroczystość   św.   Maksymiliana   Marii   Kolbego,   prezbitera i męczennika, Patrona naszej diecezji. Modlimy się za diecezję, biskupów, prezbiterów i diakonów. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. W sobotę – uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze Święte w porządku niedzielnym.

6. W środę po wieczornej Mszy Świętej spotkanie chóru.

7. W  przyszłą  niedzielę  składka  będzie  przeznaczona  na cele inwestycyjne w naszym kościele.

8. Serdecznie dziękuję za sprzątanie kościoła grupie XVIII pani Danuty Olak. Na najbliższy piątek proszę do sprzątania grupę XIX pani Małgorzaty Górny.

9. W przedsionku kościoła można nabyć prasę katolicką.

10. Pewna firma z Żywiecczyzny, która już od lat wspiera parafię Leśna, przekazała naszej parafii 2 łóżka rehabilitacyjne, które będzie można wypożyczać. Serdecznie dziękujemy.

11. Orkiestra  OSP  Czernichów  –  Tresna  zaprasza  na  Dróżki  Kalwaryjskie w dniach 13, 14, 15 sierpnia. Wyjazd organizowany jest samochodami prywatnymi. Więcej informacji na plakacie lub u członków orkiestry.

11. Od 29 września organizowana jest pielgrzymka do Medjugorie. Potrzebny jest paszport. Zapisy u pana Jana Zemczak lub w zakrystii.

Leave a Comment