Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XX NIEDZIELA ZWYKŁA

16 sierpnia 2020 r.

Wprowadzenie do liturgii

Żyjemy w oczekiwaniu na powtórne przyjście Jezusa i mamy świadomość, że na ziemi nie posiadamy trwałego domu. Bóg przygotował dla nas niewidzialne dobra. Uczestnicząc w Eucharystii Bóg pragnie wlać w nasze serca gorącą miłość ku sobie, abyśmy miłując Go we wszystkim i ponad wszystko, otrzymali obiecane dziedzictwo, które przewyższa wszelkie pragnienia.

  1. Dzisiaj modlitwą i ofiarami składanymi po Mszach Świętych, wspieramy poszkodowanych w Bejrucie. Składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na cele inwestycyjne. Bóg zapłać za Waszą ofiarność. O godz. 1630 modlitwę różańcową poprowadzi Róża św. Anny. Serdecznie zachęcam do wspólnej modlitwy. W tym miesiącu modlimy się szczególnie w intencji trzeźwości. Chętnych zapraszam do wpisywania się do Parafialnej Księgi Trzeźwości.
  2. W poniedziałek – wspomnienie św. Jacka, prezbitera.
  3. We wtorek – modlimy się przez wstawiennictwo bł. Karoliny Kózkówny.
  4. W czwartek – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.
  5. W piątek – wspomnienie św. Piusa X, papieża. Z racji 3. piątku miesiąca od godz. 1700 wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa do Bożego Miłosierdzia.
  6. W sobotę – wspomnienie NMP Królowej.
  7. Serdecznie dziękuję za sprzątanie kościoła grupie XIX pani Małgorzaty Górny. Na najbliższy piątek proszę do sprzątania grupę XX pani Krystyny Talik.
  8. W przedsionku kościoła można nabyć prasę katolicką.

Leave a Comment