Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

22 sierpień 2020 r.

Wprowadzenie do liturgii

Gromadzimy się przed Panem, aby wysławiać Go za Jego dzieło zbawienia dokonane mocą tajemnicy paschalnej. W swoim Synu Bóg objawił nam swoje miłosierdzie. Mamy nadzieję i głęboko wierzymy, iż możemy zanosić przed Boży tron nasze pokorne i godziwe prośby, ufając, że – jeśli jest taka wola Boża – zostaniemy wysłuchani. Niech ta świadomość mobilizuje nas do jak najlepszego udziału w liturgii.

 1. Dzisiaj o godz. 1630 modlitwę różańcową poprowadzi Róża, św. Anny. Serdecznie zachęcam do wspólnej modlitwy. W tym miesiącu modlimy się szczególnie w intencji trzeźwości.Chętnych zapraszam do wpisywania się do Parafialnej Księgi Trzeźwości.
 2. W poniedziałek – święto św. Bartłomieja, apostoła.
 3. W środę – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. W tym dniu nasza parafia przeżywa całodniową adorację Najświętszego Sakramentu, w ramach diecezjalnej wieczystej adoracji. Zachęcam i zapraszam do wspólnej modlitwy. O godz. 800 Msza Święta, po której rozpocznie się adoracja.
 4. W czwartek – wspomnienie św. Moniki.
 5. W piątek – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła.
 6. W sobotę –wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela. Od godz. 900 odwiedziny chorych, przed Uroczystością Odpustową. Od godz. 1700 możliwość spowiedzi świętej.
 7. W przyszłą niedzielę Uroczystość Odpustowa w naszej parafii. Suma odpustowa z procesją eucharystyczną o godz. 1100. Serdecznie zapraszam wszystkich.
 8. Serdecznie dziękuję za sprzątanie kościoła grupie XX pani Krystyny Talik. Na najbliższy piątek proszę do sprzątania grupę XXI pani Magdaleny Jakubas
 9. W minioną niedzielę na pomoc dla Bejrutu złożyliście 4.540 zł., a na cele inwestycyjne 7.567 zł. Niechaj Bóg wynagradza Waszą ofiarność.
 10. Stowarzyszenie Bajeczne Beskidy, działające przy Szkole Podstawowej, pozyskało środki z Narodowego Instytutu Wolności na zakup bezdotykowego podajnika oraz zapas płynów do dezynfekcji, które w piątek zostały przekazane dla Parafii. Gorące Bóg zapłać.
 11. W przedsionku kościoła można nabyć prasę katolicką.

Leave a Comment