Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – Uroczystość Odpustowa ku czci NMP Częstochowkiej

30 sierpnia 2020 r

Wprowadzenie do liturgii

Gromadzimy się przed Panem, aby wysławiać Go za Jego dzieło zbawienia dokonane   mocą   tajemnicy   paschalnej.   Dziękujemy  za  Maryję  Matkę  Boga i każdego z nas, którą dzisiaj czcimy jako Patronkę Naszej Parafii, w Jej jasnogórskim wizerunku Czarnej Madonny. Dziękujemy za Jej opiekę nad całą Parafią i każdym z nas osobiście. Niech nasza wdzięczność ma swoje odzwierciedlenie w codziennym pełnieniu woli Jej Syna Jezusa.

  1. Dzisiaj o godz. 1630 modlitwę różańcową poprowadzi Róża św. Anny. Serdecznie zachęcam do wspólnej modlitwy. W tym miesiącu modlimy się szczególnie w intencji trzeźwości. Chętnych zapraszam do wpisywania się do Parafialnej Księgi Trzeźwości.
  2. W poniedziałek – o godz. 1700 Msza Święta na rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego i Katechetycznego.
  3. W  I  czwartek  miesiąca  –  wspomnienie  św.  Grzegorza  Wielkiego,  papieża i doktora Kościoła. Z racji I czwartku miesiąca o godz. 1700 Godzina Święta oraz możliwość Spowiedzi Świętej.
  4. W I piątek miesiąca – od godz. 1700 wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz możliwość Spowiedzi Świętej.
  5. W I sobotę miesiąca – po Mszy Świętej oddamy cześć Niepokalanemu Sercu NMP.
  6. W  przyszłą  niedzielę  w  Międzybrodziu  Bialskim,  przy   centrum   Kultury, w godzinach od 900 do 1300 będzie można oddać krew.
  7. Serdecznie dziękuję za sprzątanie kościoła grupie XXI pani Magdaleny Jakubas i parafiankom, które dołączyły do sprzątania. Na najbliższy piątek proszę do sprzątania grupę XXII pani Moniki Buratowskiej. Wielkie słowa wdzięczności kieruję pod adresem parafian, którzy tak pięknie przygotowali świątynię i obejście wokół na Uroczystość Odpustową.
  8. W przedsionku kościoła można nabyć prasę katolicką.

Leave a Comment