Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

13 września 2020 r.

Wprowadzenie do liturgii

W kontekście otaczającej nas rzeczywistości, która nie zawsze rysuje się w jasnych barwach, jako chrześcijanie jesteśmy wezwani do budowania cywilizacji opartej na umiejętności przebaczania. To trudne zadania, zwłaszcza w obliczu wezwania do przebaczenia ludziom nam nieprzychylnym. Jezus daje nam dziś wspaniałą lekcję wybaczania. Umocnieni łaską Bożą odrzućmy wszelkie uprzedzenia   i podejmijmy trud szukania wszelkich płaszczyzn porozumienia z drugim człowiekiem.

  1. Dzisiaj o godz. 1630 modlitwę różańcową poprowadzi Róża św. Jana Kantego. Serdecznie zachęcam do wspólnej modlitwy. Rozpoczynamy również Tydzień Wychowania.
  2. W poniedziałek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego. O godz. 1730 zapraszam na Drogę Krzyżową. Na Mszy Świętej poświęcenie i wręczenie Animatorom i Zelatorom wspólnot świec.
  3. We wtorek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.
  4. W środę – wspomnienie św. męczenników  Korneliusza, papieża i Cypriana,  biskupa. W   tym   dniu   rozpoczynają   się   Kwartalne    Dni    Modlitwy   za   dzieci,   młodzież i wychowawców.
  5. W piątek – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski i młodzieży. Zapraszam dzieci i młodzież do wspólnej modlitwy. O godz. 1700 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Koronka do Miłosierdzia Bożego, z racji III piątku miesiąca.
  6. W przyszłą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Po Mszach Świętych będziemy mogli złożyć ofiarę na Diecezjalne Radio Anioł Beskidów. Składka przeznaczona będzie na potrzeby inwestycyjne. O godz. 1300 na Groniu Jana Pawła II odbędzie się Msza Święta, na którą zaprasza Orkiestra.
  7. Serdecznie dziękuję za sprzątanie kościoła grupie XXIII pani Agaty Kliś. Na najbliższy piątek proszę do sprzątania grupę XXIV pani Anny Pszczółki.
  8. W przedsionku kościoła można nabyć prasę katolicką.

Leave a Comment