Inwestycje

W roku 2019 wydaje się być najpilniejszą wymiana kanalizacji. W kilku miejscach popękane żeliwne rury i zauważalne przecieki a w jednym miejscu (przed wyjściem z budynku) nawet widoczna dziura wielkości palca, wymagają pilnej wymiany. Związane to będzie z rozburzeniem toalet na parterze zarówno zewnętrznych – ogólnodostępnych, jak i wewnętrznej, kucia posadzki przez kotłownię, ciągnięcia rur przez inne pomieszczenia aż do 2 piętra. Koniecznością będzie naprawienie zrujnowanych pomieszczeń czyli zrobienie łazienek – toalet. Jest to niemały koszt.

Sami parafianie też dostrzegają potrzeby prac takich jak: doprowadzenie do pięknego wyglądu dolnej kuchni (zamierzenia pań), czy zrobienie w „katakumbach” kaplicy przedpogrzebowej z lodówką do przechowywania zwłok (zamierzenia panów). Obie te propozycje wiążą się z dużymi kosztami, ponieważ wymagają poszerzonego działania zahaczającego o inne pomieszczenia i inwestycje. Zamierzenia te i oczekiwania będą realizowane na miarę posiadanych środków – czyli wpływów do kasy parafialnej.

Całość inwestycji za rok 2018 można znaleźć w rocznym sprawozdaniu:

Podsumowanie roku 2018

 

 

W roku 2018 po spłaceniu zaległości za izolację fundamentów, będziemy gromadzić środki na remont dachu. Zauważalne przecieki świadczą, że trzeba ten temat poważnie potraktować.

Całość inwestycji za rok 2017 można znaleźć w sprawozdaniu rocznym: „Podsumowanie roku 2017”

Podsumowanie roku 2017

 

W roku 2017 najważniejszą inwestycją, którą chcemy przeprowadzić będzie izolacja wodna fundamentów. Trzeba okopać wokół cały kościół, wyczyścić fundamenty, nałożyć środki izolujące, folie kubełkową, rury drenażowe, zasypać żwirem, uporządkować otoczenie.

Oprócz tego do wykonania są inne prace o których wspomniane było w czasie rocznego sprawozdania 8. I.

Całość inwestycji za rok 2016 można znaleźć w sprawozdaniu rocznym: „Podsumowanie roku 2016”

Podsumowanie roku 2016

Obecnie wpływające ofiary na cele inwestycyjne naszej parafii (zarówno te w kopertach jak i przelewem na konto) przeznaczone będą na prace geodezyjne.

Według stanu prawnego kościół stoi na 5 działkach prywatnych osób. (7 działek jest własnością parafii) Mimo, że swoją decyzją ofiarowali te działki pod budowę kościoła, nie zostało to formalnie przeprowadzone. Trzeba więc działki pomierzyć i podzielić oraz nanieść na wszystkie mapy. Przewidywany koszt prac geodezyjnych to 6 tys. zł.