Aktualności

Narodowy dzień czytania Pisma świętego

W dobie internetu i wielu elektronicznych mediów jak telewizja, radio, telefony, prasa, książki, zewsząd jesteśmy zalewani mnóstwem informacji. Na które warto zwrócić uwagę, które szybko odsunąć od siebie. Komu zawierzyć i czyim słowem kierować się w życiu. Niezmienne i odwieczne jest Słowo samego Boga. Nie jest ono przebojowe jak hity z czołówki list przebojów. Jest jednak trwałe i zawiera nieprzemijalną mądrość.

Nie dziwne więc, że w 3 niedzielę Wielkanocną rozpoczynamy Tydzień Biblijny, w którym zwracamy uwagę na Słowo, które Bóg do nas kieruje przez Kościół, i jako naród chcemy włączać się w powszechne czytanie Pisma świętego, samemu, w naszych rodzinach, w gronie przyjaciół, w parafiach, w środowiskach w których żyjemy i w całej Polsce.

W naszej parafii również włączyliśmy się w powszechny ruch głoszenia Słowa Bożego poprzez wspólnotowe czytanie i w czasie Nabożeństwa Słowa Bożego czytaliśmy przewidzianą na ten rok lekturę Ewangelii wg św. Jana. Szkoda, że w rozpoczęciu uczestniczyło tylko 5 osób, ale w trakcie głoszenia Słowa Bożego, wiernych przybywało, aż do kilkudziesięciu przy zakończeniu nabożeństwa. Można by zinterpretować, że Słowo Boże niejako powoływało parafian do świątyni.

Miejmy nadzieję, że piękna inicjatywa zachęci wiernych do częstszego sięgania i wsłuchiwania się w Słowo Boga i kierowania się nim w całym życiu.

Leave a Comment