Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

1 listopada 2020 r.

Wprowadzenie do liturgii

W dzisiejszą niedzielę przypada liturgiczna uroczystość Wszystkich Świętych. Gromadzimy się na sprawowanie liturgii, aby oddawać Bogu cześć za Kościół zbawionych. Są wśród nich znani z imienia i nazwiska, ale także cała rzesza bezimiennych, których do tej chwały wyniósł Pan Bóg. Dzisiejsza uroczystość wskazuje nam prawdę o świętych obcowaniu, czyli ich szczególnym wstawiennictwie za nami przed tronem Boga.

  1. Dzisiaj o godz. 1400 Msza Święta i żałobne nabożeństwo za zmarłych. Przez cały tydzień będziemy po Mszach Świętych modlić  się  różańcem  za  zmarłych  polecanych w wypominkach. Przez cały miesiąc możemy zyskiwać odpusty za zmarłych.
  2. W poniedziałek – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Święte o godz. 730, 1600 i 1800.
  3. W środę – wspomnienie św. Karola Boromeusza, biskupa. W tym dniu przypada 40. rocznica przyjęcia sakry biskupa Janusza Zimniaka, którego otaczamy szczególną modlitwą.
  4. W I czwartek – od godz. 1600 Godzina Święta i okazja do spowiedzi świętej.
  5. W I piątek – od godz. 900 odwiedziny chorych. Od godz. 1600 Adoracja i możliwość spowiedzi świętej.
  6. W I sobotę – oddajemy cześć Niepokalanemu Sercu NMP.
  7. Serdecznie dziękuję za sprzątanie kościoła grupie I pani Barbary Biernatek. Na najbliższy piątek proszę do sprzątania grupę II pani Beaty Szczyrk.
  8. W przedsionku kościoła można nabyć prasę katolicką. Są również książki, które dzięki uprzejmości dobrych Ludzi, możemy zabrać do poczytania na długie jesienne wieczory. Są do kupienia modlitewniki do św. Jana Pawła II i kalendarze.

Leave a Comment