Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

8 listopada 2020 r.

Wprowadzenie do liturgii

Udział w Eucharystii jest znakiem naszego oczekiwania na spotkanie z Chrystusem. Przychodzimy więc, by stanąć przed ołtarzem jak mądre panny z zapalonymi lampami. Czuwamy na modlitwie, by kiedyś wejść na wieczne gody Baranka. Niech więc płoną nasze serca wiarą i miłością, by już tutaj być blisko Pana, by kiedyś otrzymać obiecane życie wieczne. Grzech często gasi nasze lampy, osłabia miłość i wiarę. Grzeszni i słabi przychodzimy do Boga, bo On jeden ma przebaczenie, bo On jeden może nas napełnić mądrością, byśmy byli czujni i zawsze gotowi na spotkanie z Chrystusem.

 1. Dziś przeżywamy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Dzisiaj o godz. 1630 różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach. Przez cały miesiąc możemy zyskiwać odpusty za zmarłych.
 2. W poniedziałek – święto Rocznicy poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. W tym dniu modlimy się również  przez wstawiennictwo  bł.  Męczenników  z  Peru:  Ojca  Michała i Ojca Zbigniewa.
 3. We wtorek – wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
 4. W środę –  wspomnienie   św.   Marcina   z   Tours,  biskupa.  O  godz.  1100  w  kościele w Międzybrodziu Żywieckim będzie sprawowana Msza Święta w intencji Ojczyzny, transmitowana w Internecie. Więcej informacji w gablotce.
 5. W czwartek – wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika.
 6. W piątek – wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski.
 7. Serdecznie dziękuję za sprzątanie kościoła grupie II pani Beaty Szczyrk. Na najbliższy piątek proszę do sprzątania grupę III pani Barbary Szatanik.
 8. W przedsionku kościoła można nabyć prasę katolicką. Do kupienia są także modlitewniki do św. Jana Pawła II i kalendarze na Nowy Rok 2021.
 9. W związku z nowymi obostrzeniami w kościele może przebywać 38 osób.
 10. W przyszłą niedzielę 15 listopada Klub Honorowych Dawców Krwi zaprasza na Akcję Krwiodawstwa, która odbędzie się przy  Remizie  OSP  w  Międzybrodziu  Żywieckim w godz. 900 – 1300.
 11. Składka z przyszłej niedzieli przeznaczona będzie na cele inwestycyjne (zakup ziemi wokół kościoła).

Leave a Comment