Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

15 listopada 2020 r.

Wprowadzenie do liturgii

Jako żywe kamienie duchowej świątyni, przychodzimy do Chrystusa w 33. niedzielę zwykłą, abyśmy jako lud odkupiony mogli się z Nim spotkać na sprawowaniu sakramentalnej Ofiary. To On oddala od nas wszystkie przeciwności i leczy nasze choroby. Zbawcze działanie Jezusa ma nam pomóc w pełnieniu woli Bożej.

  1. Dzisiaj o godz. 1630 różaniec za zmarłych polecanych w wypominkach. Przez cały miesiąc możemy zyskiwać odpusty za zmarłych. Klub Honorowych Dawców Krwi zaprasza na Akcję Krwiodawstwa, która odbędzie się dziś w godz. 900 – 1300 przy Remizie OSP w Międzybrodziu Żywieckim. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na cele inwestycyjne. Niech Bóg stokrotnie wynagradza Waszą ofiarność.
  2. We wtorek – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.
  3. W środę – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy. Przez Jej wstawiennictwo modlimy się szczególnie za ks. Bpa Romana Pindla w dniu Jego imienin.
  4. W piątek – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera. O godz. 1600 oddamy cześć Bożemu Miłosierdziu z racji 3. piątku miesiąca.
  5. W sobotę – wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu modlimy się za ks. Bpa Janusza Zimniaka z okazji Jego imienin .
  6. Serdecznie dziękuję za sprzątanie kościoła grupie III pani Barbary Szatanik. Na najbliższy piątek proszę do sprzątania grupę IV pani Agaty Dadok.
  7. W przedsionku kościoła można nabyć prasę katolicką. Są do kupienia modlitewniki do św. Jana Pawła II i kalendarze na Nowy 2021 Rok.
  8. W związku z nowymi obostrzeniami w kościele może przebywać jednocześnie 38 osób.
  9. W przyszłą niedzielę – 22 listopada po Mszy Świętej o  godz. 930 spotkanie Górników.

Leave a Comment