Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE II NIEDZIELA ADWENTU

6 grudnia 2020 r.

 

Wprowadzenie do liturgii

Wiele spraw dnia powszedniego potrafi nas tak bardzo zaabsorbować, że możemy stracić z pola widzenia to, co w życiu istotne. Zbytni aktywizm może zasłonić perspektywę Syna Bożego, posłanego przez Ojca dla naszego zbawienia. Wobec takiej sytuacji dobrze jest, gdy pojawia się ktoś na miarę Jana Chrzciciela. On przywraca naszą uwagę na Boga istniejącego tam, gdzie często nie potrafimy Go już dostrzec.

  1. Dzisiaj o godz. 1630 modlitwę różańcową poprowadzi Róża Miłosierdzia Bożego. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy. W zakrystii możemy nabywać poświęcone opłatki na stół wigilijny wraz ze świecami Caritas. Po Mszach Świętych będziemy mogli złożyć ofiarę na pomoc Kościołowi na Białorusi. Niechaj dobry Bóg stokrotnie wynagradza Waszą ofiarność. Od św. Mikołaja uczymy się dzisiaj życzliwości i troski o innych.
  2. W poniedziałek – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.
  3. We wtorek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte o godz. 700 i godz. 1700. Na Mszy Świętej o godz. 1700 poświęcenie medalików dla uczniów kl. III.
  4. W środę – modlimy się przez wstawiennictwo bł. Męczenników z Peru: O.Michała i O.Zbigniewa.
  5. Serdecznie dziękuję za sprzątanie kościoła grupie VI pani Wioletty Szczepanowskiej. Na najbliższy piątek proszę do sprzątania grupę VII i VIII pani Marii Hankus.
  6. W przedsionku kościoła można nabyć prasę katolicką.Są do kupienia modlitewniki do św. Jana Pawła II i Bożonarodzeniowa Dobra Nowina.
  7. W związku z nowymi obostrzeniami w kościele może przebywać jednocześnie 38 osób.
  8. W minioną niedzielę na ogrzewanie kościoła zebraliśmy 4150 zł. Niech Bóg wynagradza Waszą hojność.
  9. W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych LKS „Magórka” Czernichów-Tresna będzie rozprowadzać kalendarze-cegiełki na Nowy 2021 Rok.

Leave a Comment