Ogłoszenia

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV NIEDZIELA ADWENTU

20 grudnia 2020 r.

Wprowadzenie do liturgii

W  Jezusie  Bóg  przyszedł  do  nas,  byśmy doświadczyli Jego zbawienia, pomocy i ratunku. Ostatnia, IV niedziela Adwentu przypomina, że Jezus jest Emmanuelem, czyli Bogiem z nami. On nie jest obok nas czy przeciwko nam. Jego obecność z nami jest urzeczywistniana najpełniej w każdej Eucharystii. Niech  sprawowana  dziś  liturgia  będzie  okazją do uwielbienia Boga obecnego z nami.

 1. Dzisiaj o godz. 1630 modlitwę różańcową poprowadzi Róża Miłosierdzia Bożego. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy. W zakrystii możemy nabywać poświęcone opłatki na stół wigilijny wraz ze świecami Caritas. Możemy również zabrać sianko na wigilijny wieczór.
 2. W poniedziałek na godz. 800 zapraszam chętnych do postawienia szopki bożonarodzeniowej i udekorowania naszej świątyni na Boże Narodzenie.
 3. Dodatkowa spowiedź przedświąteczna będzie w poniedziałek i środę od godz. 1745 do godz. 1900 oraz jak zwykle, codziennie 30 minut przed Mszą Świętą.
 4. W czwartek zapraszam na ostatnie Roraty, na których będzie rozdanie nagród dla dzieci uczestniczących w tegorocznych Roratach. Dzieci, które uczęszczały na Roraty i zbierały obrazki proszone są o przyniesienie uzupełnionej  planszy  na  Roraty  w  środę, a  w  czwartek  rano  dostaną  ją z powrotem  wraz z upominkiem.
 5. W piątek – uroczystość Narodzenia Pańskiego. Z racji uroczystości nie ma postu.
 6. W sobotę – święto św. Szczepana, pierwszego męczennika.
 7. W przyszłą niedzielę – święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa.
 8. Serdecznie dziękuję za sprzątanie kościoła grupie IX pani Barbary Laszczak. Na najbliższy wtorek na godz. 1000 zapraszam do sprzątania kościoła przed świętami wszystkich chętnych.
 9. W przedsionku kościoła można nabyć prasę katolicką. Są do kupienia modlitewniki do św. Jana Pawła II i Bożonarodzeniowa Dobra Nowina.
 10. W związku z nowymi obostrzeniami w kościele może przebywać jednocześnie 38 osób.
 11. Z powodu pandemii i ograniczeń z nią związanych, ks. Biskup dla dobra wiernych, pozwolił w czasie świąt Bożego Narodzenia odprawić czwartą Mszę  Świętą.  W  naszej  parafii  będzie  ona  odprawiana 25, 26 27 grudnia o godz. 1100.

Leave a Comment